Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Polka trafiła do Księgi rekordów Guinnessa. Podciągnęła się przez całą dobę na drążku ponad 4 tys

Ona to naprawdę zrobiła! Polka dokonała niezwykłego i tym samym trafiła do Księgi rekordów Guinnessa. Paula Gorlo, bo o niej mowa, w miniony czwartek podciągnęła się na drążku 4 tys. razy bijąc rekord o 300 powtórzeń. Miała na to całą dobę.

Podciągnęła się 4081 razy w ciągu doby bijąc tym samym rekord świata. Poprzedni rekord należał do Francuzki i wynosił 3737 podciągnięć

Udana próba pobicia rekordu Guinnessa miała miejsce w środę, 8 września, o godzinie 16.00 w Centrum Wspinaczkowym FLASH w Białymstoku. Pochodząca z Suwałk stomatolog Paula Grolo postanowiła dokonać niebywałego. Jej celem było podciągnięcie się na drążku więcej niż 3737 razy w ciągu doby – tyle wynosił poprzedni ustanowiony rekord w tej kategorii.

Instagram

Rekord udało się pobić i to ze sporą nadwyżką. W czwartek o godzinie 16.00 licznik podciągnięć wskazał na 4081 zaliczonych prób!

To nie cud. To Paula i jej ciężka praca. Praca również jej całego sztabu. Były to 24 godziny nadludzkiego wysiłku, którego owocem jest ten niesamowity wynik. Wreszcie na Podlasiu mamy swoją rekordzistkę Guinnessa. Paula jest dzisiaj bardzo zmęczona, dlatego nie zdecydowaliśmy się na to, by po ustanowionym rekordzie rozmawiała z dziennikarzami. Potrzebuje teraz kilku, a może i kilkunastu dni odpoczynku – powiedział w rozmowie ze TVPSPORT.PL szef sztabu Polki, Marek Papiernik

Sama nie do końca wierzyłam, że to się uda. Ale na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem – przyznaje Paula

Youtube 

Piękna akcja charytatywna

Próbie pobicia rekordu towarzyszyła piękna akcja charytatywna, którą przygotował sztab Pauli. Chętni mogli podciągać się na drążku obok przyszłej rekordzistki świata, a każda próba była nagradzana pieniędzmi dla akademii piłkarskich.

Instagram

Każdy, kto chcce spotkać się z Paulą, porozmawiać i pogratulować niezwykłego osiągnięcia, może odwiedzić Centrum Wspinaczkowe FLASH w sobotę (11.09) w godzinach 16.00-20.00.

Udana próba bicia rekordu była nagrywana, a zmagania Pauli jej kibice oglądali na streamie na YouTube.

Ostatnią część z bicia rekordu świata przez Paulę Gorlo możesz obejrzeć na poniższym nagraniu, a nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Pauli. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zrobiłaś!

Źródła: www.onet.pl, www.youtube.com