Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwaPorady

Kilka łyżek tego napoju zregeneruje i usprawni pracę Twojej wątroby. Działa jak naturalny detoks

Nasze ciało i jego funkcjonowanie w dużej mierze zależy właśnie od wątroby. To ona usuwa toksyny, wpływa na hormony, oczyszcza krew, trawi tłuszcze i przechowuje kluczowe minerały i witaminy. Zła dieta, alkohol i leki zaburzają jej pracę, przez co cały organizm na tym cierpi. Jednak jest na to rozwiązanie.

Jeżeli budzicie się wyczerpani, nawet po dobrze przespanej nocy, a w ciągu dnia nie macie na nic siły zapewne oznacza to, że Wasza wątroba jest w kiepskim stanie.

źródło: canva

Jakie są inne objawy świadczące o tym, że Twoja wątroba nie pracuje tak jak powinna?:

– bóle głowy,
– problemy z koncentracją,
– depresja,
– bezsenność,
– zaburzenia trawienia,
– problemy skórne, trądzik,
– powolne gojenie się ran,
– zaparcia.

Aby to naprawić zalecamy sięgnąć po naturalną moc tego napoju

Składa się zaledwie z dwóch składników, a ponadto jest banalnie prosty w przygotowaniu. Poznajcie jaki potencjał drzemie w połączeniu cytryny i oliwy z oliwek. Są świetne w eliminacji nagromadzonych w organizmie toksyn. Dzięki czemu zapewniają nam masę korzyści zdrowotnych!

źródło: canva

Oliwa z oliwek jest podstawowym elementem diety śródziemnomorskiej i bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które redukują poziom złego cholesterolu. Dzięki jej cennym właściwościom, Rzymianie oraz Grecy nazywali ją płynnym złotem.

źródło: canva

Cytryna to jeden z najzdrowszych owoców na świecie. Ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy, witamin oraz całą masę niezbędnych składników odżywczych. To dzięki temu niesie za sobą niesamowite korzyści dla naszego zdrowia.

Eksperci twierdzą, że spożywanie takiej mieszanki codziennie rano na czczo, może zapobiec rozwojowi kamicy żółciowej. Ponadto, wypicie szklanki wody, oliwy z oliwek oraz soku z cytryny na godzinę przed śniadaniem, pomoże w detoksykacji wątroby, nerek oraz woreczka żółciowego.

Dlatego połączenie obu tych składników pomaga nie tylko w przypadku wątroby, ale również:

Reumatyzm – silne właściwości przeciwzapalne mają niezwykłe działanie w przypadku reumatyzmu. Regularne stosowanie tej mieszanki może zredukować ból stawów.

Krążenie – ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, regulują ciśnienie i redukują poziom złego cholesterolu. Wpływa to korzystnie na zdrowie naszego serca.

Zaparcia – oliwa z oliwek oraz sok z cytryny działają jako silny przeciwutleniacz, który usuwa toksyny, oczyszcza organizm i wspomaga trawienie.

Jak przygotować tą magiczną mieszankę?

Składniki:

– Sok z połowy cytryny,
– 2 łyżki oliwy extra vergine tłoczonej na zimno.

Przygotowanie:

Wystarczy, że wyciśniesz sok z cytryny i połączysz go z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Składniki wymieszaj i wypij. Najlepsze efekty uzyskasz jeżeli będziesz pić ten napój codziennie rano.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl