×

„Jeśli nie chcesz zachorować, wykop trzy korzenie…”. Znana zielarka dzieli się bezcennymi radami

Znana zielarka Elena Feodorovna Zaitseva całe życie poświęciła badaniu właściwości roślin leczniczych i leczeniu ludzi ziołami. Jak sama mówi, „w naturze nie ma chwastów”. Jej ogromna wiedza na ten temat doprowadziła do tego, że dziś prowadzi wykłady z ziołolecznictwa przed certyfikowanymi pracownikami instytucji medycznych, a z jej rad i wskazówek w tym temacie korzystają ludzie na całym świecie. Ludzie, których zdrowie niejednokrotnie na tym skorzystało.

„Jeśli nie chcesz zachorować, wykop trzy korzenie…”

Jeśli nie chcesz zachorować, wykop trzy korzenie – łopian, trawę pszeniczną i mniszek lekarski. Z tych korzeni zrobisz wywar i wypijesz go – radzi Elena Fedorovna Zaitseva

Właściwości lecznicze korzeni

Zielarka na podstawie wieloletniego doświadczenia stwierdza, że łopian leczy wszystkie choroby onkologiczne. Dodatkowo jest pomocny w przypadku leczenia cukrzycy, zapalenia oskrzeli, zatok, pomaga na kamienie nerkowe i pęcherzyk żółciowy, sprzyja kondycji stawów, naczyń krwionośnych i serca, a nawet jest w stanie wyleczyć uporczywe zapalenie wątroby typu C w 2-3 miesiące. Jakby tego było mało, jest skuteczny w regeneracji oparzonej skóry, odleżyn, leczeni owrzodzeń, łuszczycy i ropnych ran. Czy można wymagać od jednej rośliny więcej?

Korzeń trawy pszenicznej jest świetnym środkiem przeciwbólowym na dnę, zapalenie stawów i reumatyzm. Przygotowany z niej wywar sprawdzi się w przypadku opuchlizny i obrzęków, chorób płuc i jelit, cukrzycy, nadciśnienia, skazy wysiękowej i dysfunkcjo jajników u kobiet.

rady znanej zielarki

Korzeń mniszka z kolei pomaga w przypadku anemii, raka żołądka i wątroby. Przy jego użyciu leczy się również zapalenie węzłów chłonnych czy choroby stawów.

Prawidłowe zaparzanie korzeni

Zdaniem zielarki korzenie wymienionych roślin mają największą wartość wczesną wiosną. Można je jednak wykopać również jesienią. Pamiętaj, aby wykopane korzenie dokładnie umyć, a następnie wysuszyć. Dopiero później przejdź do ich odpowiedniego przygotowania.

Zacznij od wymieszania równych porcji korzeni łopianu, trawy pszenicznej i mniszka lekarskiego. Następnie posiekaj wysuszone korzenie. Weź ich łyżkę i zalej dwiema łyżkami wrzącej wody. Całość gotuj przez 10 minut, po czym odstaw na 2 godziny. Następnie przecedź wywar. 1/2 łyżki tak przygotowanego wywaru pij 3 razy dziennie na 10-15 minut przed posiłkami.

Alternatywnie napar z korzeni możesz pić osobno tzn. tydzień napar z korzenia łopianu, tydzień napar z mniszka lekarskiego i tydzień napar z trawy pszenicznej.

Zdaniem zielarki taka kuracja powinna trwać co najmniej miesiąc. Po tym okresie należy zrobić sobie 5 dni przerwy, po czym powrócić do kuracji. Leczenie ostrej choroby może potrwać nawet do pięciu miesięcy.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl

Może Cię zainteresować