Kategorie Zdrowie

„Kiedy będziesz mieć dzieci?”. To jedno z najgorszych pytań, jakie możesz zadać. Dlaczego?

Kiedy jesteśmy sami, wszyscy dookoła pytają, czy już kogoś mamy lub kiedy się z kimś zwiążemy? Kiedy już z kimś jesteśmy, pytają, kiedy ślub? Kiedy natomiast jesteśmy już po ślubie, pada pytanie, kiedy będziemy mieć dzieci? Znacie to? Oczywiście wszystkie te pytania padają w trosce o nasze dobro. Są też tacy, którzy powiedzą „dlaczego masz mieć lepiej niż ja”. 🙂 Nie mniej jednak jedno z tych pytań może ranić w sposób szczególny.

„Kiedy będziesz mieć dzieci?”. To jedno z najgorszych pytań, jakie możesz zadać. Dlaczego?
Pixabay

„Kiedy będziesz mieć dzieci?”. To jedno z najgorszych pytań, jakie możesz zadać. Dlaczego?

Czy wiesz, że blisko 50 milionów ludzi na całym świecie ma problemy z płodnością? W konsekwencji mimo chęci i starań mają problemy z urodzeniem dziecka lub jest to wręcz nierealne. Zapytanie więc pary, kiedy spodziewa się dziecka, wydaje się być nie tylko niestosowne, ale również narusza prywatność.

Powodów, dla którego nie powinniśmy zadawać tego pytania, jest jednak więcej:

#1 Jest wiele innych czynników, które wpływają na decyzję pary o posiadaniu dziecka

Przed urodzeniem dziecka należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka kilka czynników: status finansowy pary, zdrowie, cele zawodowe, relację w związku itd.

#2 Nie trzeba nikomu przypominać, że zegar matki tyka. Ona doskonale zdaje sobie z tego sprawę

Czasami jest tak, że bliscy naciskają na posiadanie dziecka ze względu na wiek kobiety, choć mało kiedy mówią o tym bezpośrednio. Dzieje się tak, ponieważ wokół kobiet rodzących po 35. roku życia istnieje dziwne piętno. W rzeczywistości w dzisiejszych czasach ciąża po czterdziestce to nic niezwykłego – coraz więcej kobiet się na to decyduje i zazwyczaj rodzą one zdrowe dzieci. Nie mniej jednak trzeba mieć świadomość, że ryzyko powikłań i zagrożeń w ciąży po 40. roku życia jest większe. Nie mniej jednak szacuje się, że obecnie już 3–4 proc. polskich noworodków ma takie mamy, a więc ich jest około kilkunastu tysięcy każdego roku. Jedno jest pewne: kobiety są w pełni świadome swojego „zegara macierzyńskiego” i nie trzeba im o tym przypominać na każdym kroku.

Motherhood Icons - Download Free Vector Icons | Noun Project

#3 Niektórzy ludzie po prostu nie chcą mieć dzieci i to jest ich wybór

Niektóre pary najzwyczajniej w świecie nie chcą mieć dzieci, a dopytywanie ich o to, dlaczego nie chcą mieć dziecka lub, co gorsza, zarzucanie, że „kiedyś tego pożałują”, jest co najmniej nie na miejscu. Każdy ma prawo do swojej opinii i poglądów, a posiadanie dziecka nie jest przecież żadnym obowiązkiem.

#4 To, że urodziłaś swoje dziecko w wieku 25 lat, nie oznacza, że ​​wszyscy powinni

Każdy jest inny. Jedni chcą mieć dzieci wcześniej, inni później, a jeszcze inni wcale. Nie mniej jednak najlepszy czas na posiadanie dziecka to czas, kiedy jesteście na to gotowi, a nie wtedy, kiedy inni od Was tego oczekują.

„Kiedy będziesz mieć dzieci?”. To jedno z najgorszych pytań, jakie możesz zadać. Dlaczego?
Piqsels

Zobacz 18 genialnych obrazków izraelskiego artysty obrazujących piękne chwile życia rodzinnego. Jego humorystyczne prace podbiły serca ludzki na całym świecie!

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: www.piqsels.com