Kategorie Zdrowie

Uspokój i pomóż dziecku poprzez uciskanie tych sześciu punktów. To prostsze niż myślisz!

Wiele mam doskonale wie, że jeśli maluch źle się czuje, lekki masaż potrafi czynić cuda. Małe dzieci są szczególnie wrażliwe na przyjemny dotyk i refleksologię, czyli delikatną stymulację danych punktów uciskowych na stopach, co może zdziałać cuda dla zdrowia i samopoczucia malucha. Przestrzegaj poniższych zaleceń pediatry, a przekonasz się, że masaż stóp w odpowiednim miejscu może być świetnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju bolączki.

Jesteśmy zwolennikami naturalnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza, jeśli chodzi o najmłodszych.

Uspokój i pomóż dziecku poprzez uciskanie tych siedmiu punktów. To prostsze niż myślisz!

#1 Ząbkowanie

Jeśli Twoje dziecko ząbkuje, delikatnie masuj czubki jego palców, aby złagodzić ból. Punkty odpowiadające górnej i dolnej szczęce oraz zębom znajdują się poniżej kostek palców. Ucisk małych paluszków u dziecka jest naturalnym lekarstwem na ból związany z ząbkowaniem. Próbowałaś?

Brightside

#2 Katar

Pocieranie palców u stóp dziecka może pomóc zwalczyć pociąganie nosem u maluszka. Główny punkt odpowiadający za zatoki znajduje się na opuszkach dużych palców. Delikatnie masując to miejsce, możesz pomóc dziecku z objawami przeziębienia i bólem zatok.

#3 Ból w klatce piersiowej

Jeśli Twoje dziecko boryka się z bólem lub dyskomfortem w klatce piersiowej, spróbuj delikatnie masować miejsce zaznaczone na poniższym obrazku. Możesz nacisnąć go opuszką kciuka i masować w górę-dół. Możesz także spróbować owinąć palce obu dłoni wokół stopy dziecka i delikatnie przycisnąć to miejsce kciukami.

#4 Ból brzucha

Masowanie środkowej części stopy dziecka może złagodzić skurcze i dyskomfort w żołądku. Lekki masaż środkowej części stopy to naturalny sposób na złagodzenie bólu brzucha.

#5 Niestrawność

Delikatny masaż stóp może pomóc dziecku w problemach trawiennych. Lekkie uciskanie miejsca znajdującego się 4 palce od dużego palca może złagodzić niestrawność, bóle brzucha i nudności.

#6 Zaparcia

Według badań masaż stóp może złagodzić zaparcia. Lekko potrzyj piętę dziecka, jeśli boli go brzuch. Ta część stopy jest połączona z żołądkiem i może w naturalny sposób złagodzić problemy związane z zaparciami.

Próbowałaś już wcześniej refleksologii?

Źródła: brightside.me