Kategorie CiałoZdrowie

8 trików sprzątaczek dzięki którym nie złapiesz okropnych bakterii w publicznej toalecie

Siedzieć czy nie siedzieć – oto jest pytanie! Skoro nas czytasz, to zapewne dbasz o swoje zdrowie. Niestety, życie często stawia nas przed trudnymi wyborami lub ich… brakiem.

Nadszedł czas, by rozwiązać zagadkę publicznej toalety. Czy jest ona faktycznie niebezpieczna dla naszego zdrowia, czy to tylko mit?

via GIPHY

#1 Zacznijmy od ubikacji. Mimo, że właściciel o nią dba, w jej pobliżu znajduje się nawet ponad 50 000 różnych mikroorganizmów!

Niedaleko niej jest umywalka, która nie jest już tak dokładnie czyszczona jak toaleta. To więc dlatego czyha na nas tam mikro niebezpieczeństwo. To samo dotyczy ścian w pobliżu toalety, klamki czy podłogi.

#2 Jak nie zwariować? Z pomocą przychodzi harmonogram sprzątania, który powinien być zawieszony na ścianie

Jeżeli data sprzątania jest dzisiejsza, to oznacza, że spotkamy się z mniejszą ilością zarazków. Odstępy czasu sprzątania nie powinny przekraczać kilku godzin!

via GIPHY

#3 Badania pokazują, że jeżeli do wyboru mamy dwie toalety, większość z nas częściej wybiera tą drugą

To oznacza, że mniej bakterii będzie w pierwszej kabinie!

via GIPHY

#4 Jeżeli nie masz możliwości, by ktoś potrzymał Ci rzeczy, pamiętaj, by nie kłaść ich na podłodze. Siedlisko bakterii zostanie również na Twojej torebce. Ble!

#5 Nie siadaj na ubikacji! Najlepiej kucnąć w pozycji 35 stopni

Nie dość, że jest to najbardziej naturalna pozycja dla nas do wypróżniania, to w dodatku pomaga uniknąć kontaktu z ubikacją!

#6 Nie używaj papieru toaletowego

Nie brzmi to logicznie, ale musisz wiedzieć, że i na nim osiadają bakterie podczas spłukiwania wody. To właśnie wtedy bakterie rozprzestrzeniają się po całej kabinie. Papier bardzo dobrze wchłania wilgoć, więc to idealne miejsce dla bakterii. Najlepiej skorzystać ze swojej chusteczki higienicznej, by uniknąć bakterii i zarazków, które mogą doprowadzić do poważnych chorób.

via GIPHY

#7 Pamiętaj o dokładnym umyciu dłoni. Dotykamy naszych twarzy od 2 do 5 razy na minutę, więc wszystko znajdzie się właśnie na niej

Aby usunąć bakterie, najlepiej użyj do tego mydła z wodą. Myj je przez 1 minutę.

via GIPHY

#8 Po zakończeniu wszystkich czynności wychodź z toalety nie dotykając jakichkolwiek powierzchni

Jeżeli będziesz stosował się do tych 8 rad, na pewno nie masz się czego obawiać w publicznych toaletach. Pamiętaj, by nie przesadzać w drugą stronę!

Źródło i fotografie: brightside.me