Kategorie Dieta i odchudzanie

Badanie pokazuje, że szczęśliwe małżeństwa mają tendencję do przybrania na wadze

Jeśli jesteś w szczęśliwym małżeństwie , gratulacje! Jednak powinieneś uważać, ponieważ z łatwością możesz przybrać na wadze. Tak tak, Ty i Twój partner tworząc szczęśliwy związek macie ciężkie możliwości. Przybieranie na wadze wiąże się ze szczęśliwym związkiem.

Nauka mówi, że szczęśliwe pary są bardziej podatne na przybieranie na wadze

Przybieranie na wadze – Kobieta zamężna może uzyskać średnio 10 kilogramów w ciągu pierwszych pięciu lub sześciu lat małżeństwa, zgodnie z wynikami badań opublikowanych w North American Association for Study of Obesity.

To samo badanie wykazało, że mężczyźni przybierają na wadze w jeszcze większej liczbie przypadków niż kobiety: ci mężczyźni dwukrotnie częściej uzyskiwali więcej niż 11 kilogramów.

Jedno z badań informowało, dlaczego szczęśliwe pary zyskują na wadze. Badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie Jenny Craig mówi, że niektóre z głównych powodów dodatkowych kilogramów szczęśliwych par można przypisać jedzeniu na mieście, byciu mniej aktywnym i piciu w domu.

Nie sposób się nie zgodzić. Ponadto badanie wykazało, że osoby w szczęśliwych małżeństwach odczuwają znacznie mniejszą presję, aby cały czas wyglądać perfekcyjnie, a to prowadzi do mniejszego dbania o wagę i czerpania więcej zadowolenia z bycia takim jakim się jest

Badanie opublikowane w New England Journal of Medicine wykazało, że jeśli jedna osoba w związku staje się coraz większa, drugi partner ma 37 procent szans na przybranie na wadze.

„Wiemy, że bliskie relacje wpływają na wyniki zdrowotne jednostek. Dane te są wyraźnym wskaźnikiem, że pary, które wspierają się nawzajem w zdrowym stylu życia, mogą również czerpać korzyści ze szczęścia razem” – powiedziała dr Pamela Peeke, asystentka profesora klinicznego na University of Maryland School of Medicine.

Przybieranie na wadze – zamiast rutynowego zamawiania przekąsek w każdy piątek, umówcie się na randkę na siłowni!

Czy jesteś szczęśliwym małżeństwem i zauważyłeś niewielki przyrost masy ciała? Co sądzisz o wynikach niektórych z tych badań?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: pinterest.com pinterest.com