Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

Przez tydzień piła sok z kiszonek i jest zachwycona efektami. Podzieliła się wnioskami

Jedni go uwielbiają, inni nie wyobrażają sobie, że mieliby go wypić. Mowa o soku z kiszonek, który chcąc nie chcąc ma zbawienne właściwości – zwłaszcza oczyszczające i detoksykacyjne – dla ludzkiego organizmu, a przynajmniej tak podają różne źródła. Przekonać się o tym na własnej skórze postanowiła jedna z instagramerek, która piła sok z kiszonek przez tydzień.

Przez tydzień piła sok z kiszonek

Instagramerka Ileana Paules-Bronet zupełnie przypadkowo postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment polegający na piciu soku z kiszonek przez tydzień.

Instagram

Wszystko zaczęło się od… biegu jej partnera na 5 km. Mężczyzna otrzymał od organizatorów pakiet startowy, który zawierał koszulkę, program zawodów i kilka przekąsek. Jedną z nich była mała butelka soku z ogórków, za którym nie wszyscy przepadają. Do tego grona zalicza się także partner Ileany, który nie wyobrażał sobie, że miałby wypić zawartość butelki. Wtedy właśnie w głowie Ileany zapaliła się lampka. Postanowiła sprawdzić działanie napoju na własnej skórze, choć początkowo nie była fanką soku z kiszonek. Szybko zaskoczył ją jednak przyjemny smak napoju. Na”eksperyment” dała sobie tydzień.

Drugiego dnia eksperymentu Ileanę dopadły skurcze menstruacyjne. Sok z ogórków miał więc pole do popisu. Instagramerka jednocześnie była ciekawa i miała nadzieję, że sok z ogórków jej pomoże, ponieważ słynie z łagodzenia skurczów mięśni. Pierwsze efekty przyszły szybciej niż się spodziewała.

Do końca dnia moje skurcze zniknęły. Czy odeszły same z siebie, czy z powodu soku z ogórków? Nie jestem pewna, ale tak czy inaczej zniknęły

Instagram

W trzecim dniu Ileane wybrała się na wymagające zajęcia fizyczne, na którym w żaden sposób się nie oszczędzała. Była przekonana, że powszechnie znane zakwasy są tylko kwestią czasu i pierwsze bóle zacznie odczuwać już następnego dnia. Tymczasem nic z tych rzeczy nie miało miejsca! Co prawda nie ma pewności, że wpłynął na to sok z ogórków, ale ból tym razem jej nie dopadł.

Instagram

Kiedy minął tydzień eksperymentu, Ileana nie była w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy sok z ogórków pomógł jej uregulować poziom cukru we krwi, zwalczyć wolne rodniki czy pomógł zrzucić dodatkowe kilogramy. Zauważyła jednak, że pomógł jej na skurcze mięśni i nieświeży oddech.

Najbardziej skuteczne okazały się korzyści związane z ćwiczeniami, więc następnym razem, gdy będę rozważać zakup napoju dla sportowców, na pewno będę mieć sok z ogórków na uwadze – dodała

Ileana przyznała na koniec, że poleciłaby sok z kiszonek innym.

Poleciłbym go tylko ludziom, którzy lubią ogórki, ale jest tak wiele potencjalnych korzyści, że nie widzę powodu, dla którego nie miałbym powiedzieć przyjacielowi, żeby go pił… Sama na pewno będę piła sok z ogórków, aby zapobiec i złagodzić skurcze mięśni lub bolesność

Instagram

Właściwości soku z ogórków

Podczas fermentacji powstaje kwas mlekowy posiadający zbawienne właściwości zdrowotne: jest odpowiedzialny za oczyszczanie organizmu z toksyn, wspieranie układu odpornościowego i regulację flory bakteryjnej jelit. Dodatkowo  sok z ogórków jest świetnym źródłem witamin z grupy B oraz witamin A, C, E i K, a także wapnia, potasu, cynku i magnezu. Są również badania, które potwierdzają, że sok z ogórków wspomaga odchudzanie. Woda po kiszonych ogórkach zawiera bakterie probiotyczne, z tego względu polecana jest osobom z nietolerancją laktozy.

Źródła: Instagram / Ileana Paules-Bronet , littlethings.com