×

Przez 2 miesiące piły 250 ml soku pomidorowego dziennie. Efekty były zadziwiające

W sieci jest dziś pełno ćwiczeń, metod czy magicznym środków, które mają za zadanie pomóc zrzucić nam zbędne kilogramy. Problem w tym, że nie wszystkim chce się chodzić na siłownię, metody nie zawsze się sprawdzają, a magiczne środki mogą nam szkodzić. Tymczasem okazuje się, że zwiększyć wyniki odchudzania może… sok pomidorowy. Jego skuteczne działanie potwierdziły badania.

Przebieg badania

Badanie zostało przeprowadzone przez Uniwersytet Tajwański. Obejmowało kobiety w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i różnej wadze. Każda z nich przez kolejne dwa miesiące piła 250 ml soku pomidorowego dziennie nie dokonując przy tym żądnych zmian w stylu życia ani nie stosując żadnej diety. Kobiety na początku i na końcu badania oddały próbki krwi na podstawie których wyciągnięto wnioski.

<a href=Freepik">

Freepik

Wyniki badania mogą zaskakiwać

Wyniki badania nie pozostawiały złudzeń. Okazało się, że wszystkie uczestniczki straciły nadmiar tłuszczu i zredukowały wagę wyjściową – zmiany były widoczne już po pierwszych kilku dniach eksperymentu. Odnotowano również zwiększoną zawartość likopenu (środka przeciwnowotworowego) i znaczny spadek poziomu cholesterolu. Na tym nie koniec… Badacze twierdzą, że regularne spożywanie soku pomidorowego może poprawić układ odpornościowy, zapobiec powstawaniu chorób sercowo-naczyniowych, zwalczyć objawy reumatyczne, leczyć skurcze mięśni po aktywności fizycznej, chronić serce, płuca, wątrobę i układ pokarmowy. Pozytywny zmiany będą zauważalne również na zewnątrz, ponieważ „magiczny napój” poprawi jakość skóry.

<a href=Freepik">

Freepik

Przepis na sok pomidorowy

Wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania soku pomidorowego, to:

  • 4 kg pomidorów
  • 2 łyżki stołowe soli
  • 4 łyżki cukru

Sposób przygotowania:

Umyj i zmiel pomidory. Włóż je do garnka i dodaj sól oraz cukier. Całość gotuj przez około 10 minut regularnie mieszając. Po upływie tego czasu, pozostaw sok do ostygnięcia, wlej go do słoików i zamknij. Pełne słoiki przechowuj w lodówce, aby wydłużyć przydatność do spożycia powstałego soku.

A Ty jak często pijesz sok pomidorowy? ?

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować