Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

Rzuciła go dziewczyna, więc wziął się za siebie. Wymyślił 4 zasady i zrzucił aż 35 kg!

Zmniejszenie masy ciała jest trudne i w niektórych przypadkach może wydawać się prawie niemożliwe. Zdrowe odżywianie i ćwiczenia stają się tym bardziej trudne, gdy nasze życie znajduje się na etapie emocjonalnego wstrząsu. Niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​nic w życiu nie będzie szło gładko przez cały czas. Musimy wiedzieć, jak poruszać się w tych realiach i korzystać z tych wyzwań na naszą korzyść.

Aaron Bleyhaert napisał przewodnik o odchudzaniu, w którym opisał jak w 4 krokach osiągnąć zamierzony cel i pozbyć się zbędnych kilogramów. Jego teoria zrobiła furorę w sieci, a wszystko za sprawą tego, że mężczyzna szczerze opowiedział o własnych doświadczeniach i radach, które pomogły mu pozbyć się ponad 35 kg!

1. Musisz zrezygnować z piwa

Jak słusznie zauważa Bleyhaert „za każdym razem kiedy pijesz piwo, to tak jakbyś zjadł siedem kromek chleba.” Ale możemy pójść o jeden krok dalej i całkowicie zrezygnować ze spożywania alkoholu. I choć istnieją napoje alkoholowe, które są lepsze od innych, należy pamiętać, że wszystkie alkohole to puste kalorie, które nie przynoszą żadnych korzyści. Dlaczego nie poświęcić tego czasu na siłownię?

2. Kontrola porcji poszczególnych posiłków

Bleyhaert przykłada również dużą wagę do kontrolowania wielkości porcji posiłków i jadania na mieście. Jak mówi „gdy przynoszą Ci posiłek przetnij go na pół i od razu poproś o pojemnik, do którego będziesz mógł zapakować jedzenie i zabrać je na wynos, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić część posiłku na później.” Jest to świetny pomysł, jeśli wziąć pod uwagę, że większość porcji serwowanych w restauracjach jest znacznie większa od zalecanej i zdrowej ilości. Bleyhaert mówi również, że zamawianie chudego białka i warzyw jest również przydatne jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy. A jedząc w domu, powinniśmy pamiętać aby warzywa stanowiły większą część naszego menu.

aaron-bleyhaert-i-jego-przewodnik-o-odchudzaniu

3. Złamane serce

I to jest miejsce, w którym wszyscy możemy stanąć ramię w ramię z Bleyhaert’em. Wszyscy zostaliśmy zranieni. Wszyscy przeżyliśmy zerwanie i odrzucenie. Każdy z nas w takiej chwili chciał po prostu zrezygnować i ukryć się w ciemnym kącie. Ale nie wszyscy potrafiliśmy ten stan wykorzystać na naszą korzyść. Nie wszyscy zrobiliśmy to, na co zdecydował się Bleyhaert.

Wziął swój ból i użył go jako paliwa do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Dzięki temu, że spożytkował ból w odpowiedni sposób, zaczął czuć się lepiej. A systematyczne ćwiczenia zaczęły pozytywnie wpływać na jego zdrowie i kondycję fizyczną. Jak zaznacza mężczyzna: „dołącz siłownie do Twoich obowiązków. Zacznij do niej chodzić regularnie i nawet jeśli nie wiesz zbyt wiele o ćwiczeniach i jesteś za słaby, aby podnieść 2-kilogramowe ciężarki czy trenować na maszynach eliptycznych wraz ze staruszkami, rób to aż zobaczysz kałużę potu na podłodze. Następnie idź do domu i połóż się wcześniej do łóżka. Następnego dnia powtórz te czynności. A potem jeszcze raz i jeszcze raz.” Bleyhaert trenował przez rok! Rok obciążając się fizycznie i psychicznie, zanim wypracował aktualny wygląd.

Jak wielu z nas wykorzystało ten ból jako powód do poddania się i wylądowania w wannie z kubełkiem lodów? Chociaż jest to kuszące i zrozumiałe, to z pewnością nie jest to najzdrowsze rozwiązanie. I choć możesz nie mieć na początku ochoty, tu nie chodzi o odegranie się na swoim ex. Tu nie chodzi o to by być atrakcyjniejszym po rozstaniu. Chodzi o pokochanie siebie samego na tyle, aby zawalczyć o własne zdrowie i szczęście. Bleyhaert przypomina jednocześnie:

„Chodzi o to, abyś był w stanie czekać. Oczekiwanie, cierpliwość i zaufanie, że życie będzie się powoli układało i z każdym dniem będzie coraz lepiej. Wszakże zmiany wymagają czasu. Ale czas jest wszystkim co jest potrzebne.”

4. Nie przesadzaj z sokami owocowymi

Chociaż owoce w umiarkowanych ilościach są dla Ciebie bardzo zdrowe, nie powinniśmy pić za dużo soków owocowych. Jak podkreśla Bleyhaert „Zbyt dużo cukru!!!”

Co uważasz o 4 głównych zasadach mężczyzny w walce ze zbędnymi kilogramami? Czy motywują Cię do działania?

Źródło: bodyrock.tv, aaronbleyaert.tumblr.com | Fotografie: instagram.com