×

Przepis Świętej Hildegarda de Bingen. Leczy choroby serca i wspomaga krążenie krwi

Przepis Zakonnicy – został stworzony przez niemiecką zakonnicę o imieniu Hildegarda de Bingen. Jest bardzo skuteczny i przekazywany z pokolenia na pokolenie. Co leczy, na co działa, w jakich sytuacjach może nam pomóc? O tym pisze poniżej!

Czy wiesz, że choroby serca są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów? Źródła takiego stanu rzeczy są różne, jednak na pewno łączy je jedno – zła kondycja współczesnych społeczeństw. Co więc zrobić, by uchronić się przed tymi chorobami?

#1 Kim była Hildegarda de Bingen?

Wiele osób uważa Ją za „patronkę medycyny naturalnej”.

Siostra Hildegarda zmarła w wieku osiemdziesięciu jeden lat w 1179 roku i oprócz proroctw pozostawiła wiele naturalnych przepisów, takich jak poniższy domowy środek na choroby serca i krążenie krwi, jak mrowienie, drżenie, arytmia i dusznica bolesna.

Twierdziła, że ​​wszystko, co napisała, w tym leki na receptę, było objawieniem z góry:

„Wszystko, co napisałem od początku moich wizji, widziałam oczami i słyszałem uszami ducha. Wszystko, co objawiłam ludziom, jest mi objawione tylko przez niebiańskie tajemnice.”

Zakonnica mówiła, że już od trzeciego roku życia miewała wizje, podczas których komunikowała się z Bogiem, jednak nie mówiła o tym nikomu, ponieważ nie pozwalała Jej na to nieśmiałość.

Zmiana nastąpiła w wieku 42 lat, gdy osiągnęła najwyższe dostępne kobiecie stanowisko w Kościele i uzyskała wpływy w najważniejszych biskupstwach i na dworze papieskim. To był czas, kiedy zaczęła głośno mówić o swoich nadzwyczajnych zdolnościach.

Porady świętej odpowiadają na kluczowe pytanie: W jaki sposób zmienić styl życia, by móc normalnie funkcjonować? Oprócz tego, święta dawała porady dotyczące leczenia innych schorzeń, a także prawidłowej i zdrowej diety.

#2 Przepis Zakonnicy – Czy one działają?

Dla zakonnicy „zdrowie jest codziennym osiągnięciem, lustrem harmonii i relacją między człowiekiem a Stwórcą”.

Czysty mistycyzm? To zależy od wiary każdego. Niezależnie od tego, co uważasz na ten temat, może warto spróbować lub znać przepisy?

Faktem jest, że zakonnica żyła ponad 80 lat, a jej przepisy prawie tysiąc lat!

Były przekazywane z pokolenia na pokolenie, aż do naszych dni.

#3 Przepis Zakonnicy Hildegarda de Bingen

Składniki:

10 gałązek świeżej pietruszki

1 litr białego lub czerwonego wina

2 łyżki octu jabłkowego

300 ml naturalnego miodu

Gotowanie:

Wlej wino i ocet do garnka i dodaj gałązki pietruszki.

Doprowadzić do wrzenia i podgrzewaj przez 10 minut na bardzo małym ogniu.

Wyłącz ogrzewanie, pozwól lekko miksturze ostygnąć, do około 50-45 stopni i dodaj miód. Dokładnie wymieszaj, odcedź i jeszcze gorący płyn wlej do wstępnie wysterylizowanej szklanej butelki. Dokładnie zamknij.

Używaj jednej łyżki stołowej codziennie, aż objawy choroby znikną.

Pamiętaj jednak, by przed podjęciem jakichkolwiek środków tradycyjnej medycyny zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.

Może Cię zainteresować