Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Oto co o Twojej osobowości mówi Twoja ulubiona przekąska. Badacze postanowili to sprawdzić

Powiedz mi jaka jest Twoja ulubiona przekąska, a ja powiem Ci, jakim człowiekiem jesteś. Czy to możliwe? Czy istnieje zależność pomiędzy tym, co trafia do naszego żołądka, a cechami charakteru? Rozum podpowiada, że NIE. I choć ciężko wierzyć w takie przesłanki, warto zapoznać się z takowym zestawieniem. Kto wie, być może dowiesz się w ten sposób o sobie czegoś więcej 🙂

Chcesz lepiej poznać drugą osobę? Zacznij obserwować, co lubi jeść!

Jak podaje portal Brightside, badania pokazują, że określone przekąski i smaki, za którymi przepada dana osoba, mogą pomóc określić jej typ osobowości. Ten obszar „nauki” określany jest mianem hedoniki żywieniowej lub badaniem preferencji żywieniowych, które mają za zadanie ujawnić charakter danej osoby.

Gotowy na pełną smaku podróż, która pomoże Ci lepiej poznać osobowość i charakter bliskich Ci osób na podstawie tego, co lubią jeść?

#1 Chipsy ziemniaczane = ambitny

Inne cechy: nastawiony na sukces i rywalizację, niecierpliwy.

Jeśli znasz kogoś, kto bardzo, bardzo lubi chipsy ziemniaczane, prawdopodobnie jest zawzięty i nic nie powstrzyma go w drodze do wyznaczonego celu. Z obserwacji wynika, że wielu dyrektorów potężnych firm chętniej sięga po słone i chrupiące chipsy niż inne przekąski.  Badania wykazały, że miłośnicy chipsów ziemniaczanych to bardzo ambitne osoby, które odniosły sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym.

Pixy / Flickr

#2 Krakersy = wrażliwy

Inne cechy: empatyczny, wszechstronny.

Okazuje się, że zjadacze krakersów są nieśmiałymi, ale rozważnymi ludźmi. Lubią wielozadaniowość przy różnych projektach, ale potrzebują również czasu dla siebie, aby poziom ich kreatywności był na możliwie najwyższym poziomie. W porównaniu do smakoszy innych przekąsek, miłośnicy krakersów okazali się być najbardziej otwarci na randki online.

#3 Serowe przekąski = cnotliwy

Inne cechy: etyczny, sumienny.

Smakosze kukurydzianych przekąsek o smaku sera lubią porządek, są etyczni i sumienni. Strzegą swojej uczciwości określonymi wartościami i moralnością.

#4 Chipsy Tortilla = perfekcjonista

Inne cechy: humanitarny, świadomy czasu, dobrze zorganizowany.

Wykazano, że miłośnicy chipsów typu tortilla lubią mieć wszystko zaplanowane i pod kontrolą. Są wybitnymi naukowcami i perfekcjonistami, którzy mają w sobie bardzo dużo samodyscypliny.

Pexels / Harry Potter and the Chamber of Secrets / Warner Bros

#5 Kwaśne żelki = przytłoczony życiem

Inne cechy: sfrustrowany życiem, zrównoważony.

Jeśli tego typu żelki są Twoją ulubioną przekąską, możliwe, że życie Cię przytłacza. Psycholog wyjaśnia, że jeśli ktoś lubi kwaśne jedzenie, zwykle ma od życia bardzo wysokie wymagania. Jeśli natomiast stawiasz na żelki kwaśno-słodkie, bardzo możliwe, że robisz wiele, aby przywrócić zaburzoną w swoim życiu równowagę.

#6 Precle = kreatywny

Inne cechy: towarzyski, energiczny, twórczy.

Ludzie, którzy lubią chrupać precle, są ekstrawertykami. Lubią otaczać się innymi ludźmi, uwielbiają się bawić, są spontaniczni, kreatywni i chętnie wprowadzają zmiany do swojego codziennego życia.

FreeImages.com / adamlambert / Instagram

#7 Lody

Miłośnicy lodów nie są klasyfikowani tylko do jednego typu osobowości. Charakter osoby, która lubi lody, można określić dopiero na podstawie jej preferencji smakowych lodów:

  • truskawkowy – oddany i zamknięty w sobie,
  • waniliowy – emocjonalny i impulsywny,
  • czekoladowy – łatwowierny, czarujący i kokieteryjny,
  • kawowy – żywiołowi, lubią dramatyzować, spontaniczni

Do której z powyższych przekąsek Ci najbliżej? Czy sądzisz, że przynajmniej w jakimś stopniu przedstawiony typ osobowości odzwierciedla to, jaką osobą jesteś?

Źródła: brightside.me