Kategorie Zdrowie

Straciła syna, który przedawkował energetyki. Teraz uświadamia, że zatrzymują pracę serca

Wiele razy pisaliśmy Wam o tym, że działanie energetyków zostawia wiele do życzenia. Jeżeli uważasz inaczej, koniecznie poznaj poniższą smutną historię.

Przedawkowanie energetyka – Pewna mama z Australii prowadzi kampanię przeciwko napojom energetycznym po tym, jak straciła syna z powodu zatrzymania akcji serca. Zaledwie 35-letni syn Shani Clarke, Michael, nabrał zwyczaju spożywania do czterech napojów dziennie… 

Przedawkowanie energetyka – To dawka zdecydowanie zagrażająca zdrowiu!

Chociaż straciła syna w 2014 r., Clarke nadal odczuwa Jego stratę i ból tego jak doszło do Jego śmierci, dlatego śmiało edukuje innych na temat zagrożeń związanych z toksycznością kofeiny. 

W dniu śmierci lekarze wywnioskowali, że Michael wypił 4 puszki napoju energetycznego, a także 4 filiżanki kawy.

Przedawkowanie energetyka – 500 ml energetyka zawiera około 160 mg kofeiny. Ta ilość kofeiny kładzie zbyt duży nacisk na serce, co prowadzi do jego śmierci

Shani Clarke założyła grupę na Facebooku o nazwie Caffeine Toxicity Death Awareness, której celem jest szerzenie wiedzy o efektach napojów energetycznych. 

Jedna żona kierowcy ciężarówki podzieliła się historią, w której to Jej mąż zrezygnował z codziennego przyzwyczajenia dzięki grupie, podobnie jak samotna mama wychowująca gromadkę dzieci. 

Clarke pracuje również nad wprowadzeniem zakazu wiekowego dla osób poniżej 18 roku życia

Nawet w Polsce sprzedawcy buntują się i nie chcą sprzedawać nieletnim napojów energetycznych. Daleko nie potrzeba szukać, poznaj historię ekspedientki z Bydgoszczy.

W 2018 roku w eksperymencie z Uniwersytetu w Waterloo, naukowcy przebadali aż 2025 osób

Były one w wieku od 12 do 24 lat. Aż 55% doznało negatywnych reakcji po wypiciu energetyka. 1/4 uczestników doświadczyła zaburzeń pracy serca, a 18% doświadczyło silnych bóli głowy. 5% zgłosiło nudności, wymioty bądź biegunkę, a ponad 3% osób doznało silnych bóli w klatce piersiowej. Zwróćmy uwagę na to, że osoby biorące udział w eksperymencie były bardzo młode!

Nadmierne spożycie napojów energetycznych jest związane ze skurczami mięśni, drgawkami, problemami z sercem, trudnościami w oddychaniu, niepokojem i uszkodzeniem nerek. 

Mężczyźni i młodzież są największą grupą konsumentów napojów, a prawie 1/3 nastolatków w wieku od 12 do 17 lat pije je regularnie.

Eksperci ds. Zdrowia zachęcają konsumentów do uważnego czytania etykiet i rozmawiania z lekarzami, jeśli zauważą nieprawidłowe zmiany w ich ciele lub zachowaniu.

Jednak warto pamiętać, że energetyki są niebezpieczne i lepiej ich unikać.

Moim zdaniem faktycznie nie warto, chociażby dlatego, że…

energia uzyskana z napoju wystarczy nam jedynie na godzinę

To wszystko przez cukier, który daje niezły wycisk trzustce, która intensywnie pracuje, by wytworzyć insulinę, która będzie odpowiedzialna za obniżenie glukozy we krwi.

Zdecyduj sam, czy picie takich napoi jest warte Twojego zdrowia…

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, koniecznie przeczytaj artykuł o ich szkodliwości.

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: facebook.com instagram.com