Kategorie OdżywianieZdrowie

Okropna prawda o żelkach. Na ich produkcji cierpią zwierzęta

Wszystko co jesz chcesz, by było jak najlepszej jakości. Nawet te małe przekąski… Zależy Ci, żeby delektować się naturalnym smakiem. Jak jest jednak naprawdę?

Żelki, bo o nich mowa, to prawdopodobnie jedne z najsmaczniejszych cukierków, szczególnie jeśli nie masz ochoty na kawałek czekolady

Proces ich tworzenia w jest w rzeczywistości dość niepokojący.

Najpierw zacznijmy od podstaw. Prawdopodobnie wiesz, że gumowate cukierki składają się głównie z żelatyny, co daje im tę lepką konsystencję. Jednak nie wiedziałam, że ta galaretowata substancja jest wykonana z całkiem nieoczekiwanego źródła: skóry i kości niektórych zwierząt.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marta P (@marsza15)

Tak, właśnie dlatego Twoi wegetariańscy przyjaciele nie mogą jeść gumowatych słodkości

Samo poznanie faktu, że zwierzęta są zabijane w celu wytworzenia gumowatych cukierków (a następnie dosłownie przetworzone w cukierek) może sprawić, że niektórzy z nas przestaną je jeść na zawsze.

Dzięki belgijskiej reżyserce Alinie Kneepkens możemy poznać okropną prawdę. Ostatnio stworzyła dość niepokojące wideo, w którym szczegółowo pokazuje proces, w którym powstaje żelek.

Wideo, zatytułowane „Żelatyna”, powstaje w odwrotnym kierunku – zaczyna się od tego, że ktoś spożywa żelki

„Mam zadanie, aby wyreżyserować kilka odwróconych audiowizualnych opowieści pokazujących produkcję niektórych z naszych produktów. Widziałam sporo rzeźni i przykłady zarówno produkcji przemysłowej, jak i rzemieślniczej. Prawdziwy otwieracz dla oczu „- powiedziała Kneepkens.

„Po prostu pokazując serię odwróconych obrazów, ujawnia szczegółową i prawdziwą opowieść o codziennym jedzeniu i jego pochodzeniu”.

To tylko jeden film z serii Kneepkens, którą nazywa „Over Eten”, która została przetłumaczona jako „On Food”. Wyprodukowała kilka filmów w tym samym, odwrotnym stylu, który wyjaśnia, w jaki sposób powstają pewne produkty, które szokują. Możesz sprawdzić jej pozostałe filmy o cukrze, kaszance, hamburgerze, ciastkach i mozzarelli na jej stronie na Facebooku.

Wracając jednak do tematu żelek – ten film, który stworzyła w tym procesie, szczegółowo opisuje przerażającą prawdę tworzenia gumowatych cukierków

Zaczyna się od jednego uroczego zwierzęcia – czy możesz zgadnąć, od którego?

Daj koniecznie znać co o tym myślisz w komentarzu na Facebooku!

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Instagram.com, www.Youtube.com