Kategorie Choroby psychicznePsychologiaZdrowie

Znana aktorka wyjeżdża na pół roku do ośrodka terapeutycznego. „Proszę nie autodiagnozujcie się”

Julia Wróblewska już od dłuższego czasu ma problemy psychiczne. O zmaganiach z chorobą informuje regularnie w swoich mediach społecznościowych. Teraz aktorka podzieliła się ze swoimi fanami, że problemy są na tyle uciążliwe, że postanowiła podjąć się leczenia w ośrodku specjalistycznym.

Problemy psychiczne 23-latki

Jak widać problemy psychiczne dotyczą również tym, którym wydawać by się mogło wszystko układa się niczym w bajce. Tymczasem rzeczywistości potrafi być zupełnie inna. Potwierdzeniem tych słów jest przypadek Julii Wróblewskiej, 23-letniej aktorki.

Znana aktorka wyjeżdża na pół roku do ośrodka terapeutycznego. „Proszę nie autodiagnozujcie się”
Instagram

Młoda aktorka już od dłuższego czasu zamieszcza w mediach społecznościowych informacje na temat zdrowia psychicznego – problem, z którym sama na co dzień się zmaga. Aktorka apeluje, aby mówić o nich otwarcie. Sama nie ukrywa, że początkowo wstydziła się swoich problemów i nie informowała o tym, że korzysta z pomocy specjalistów. Dziś podchodzi do tego zupełnie inaczej. Wie, że nie należy dusić choroby w sobie, dlatego też podzieliła się ze światem, że zamierza podjąć się specjalistycznego leczenia.

Znana aktorka wyjeżdża na pół roku do ośrodka terapeutycznego. „Proszę nie autodiagnozujcie się”
Instagram

Aktorka wyjeżdża na pół roku do ośrodka terapeutycznego

Wczoraj 23-letnia Julia Wróblewska poinformowała na swoim Instagramie, że dobrowolnie zdecydowała się na półroczne leczenie w ośrodku terapeutycznym. Aktorka podzieliła się także swoją diagnozą i zaleceniami od specjalistów. Ponadto Julia wytłumaczyła, na czym polega jej zaburzenie, wymieniła charakterystyczne objawy choroby i zaapelowała do swoich fanów, aby każdy, kto zauważy którykolwiek z wymienionych symptomów, skonsultował to ze specjalistą i poprosił o wsparcie.

Proszę nie autodiagnozujcie się. Jeśli przeżywacie coś takiego skonsultujcie się z lekarzem psychiatrą i powiedzcie o swoich obawach – czytamy we wpisie aktorki

Julia Wróblewska cierpi na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego.

Znana aktorka wyjeżdża na pół roku do ośrodka terapeutycznego. „Proszę nie autodiagnozujcie się”
Instagram

Hej! Chciałabym powiadomić Was, że dostałam się do ośrodka terapeutycznego, o którym mówiłam. 12.11 wyjeżdżam tam na pół roku. Będę dawać Wam znać jak jest (wbrew plotkom to nie jest oddział zamknięty i mogę mieć tam tel oraz wszystkie inne rzeczy, jadę dobrowolnie).
Jako, że uznałam, że jeśli będę się tam wybierać to opowiem Wam z czym się zmagam..
Cierpię na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego (Borderline- F60.31). Jestem zdiagnozowana od 3,5 roku i podjęłam się wtedy leczenia – czytamy we wpisie aktorki

Na koniec dodała:

Wiem, że ten post pozbawiony jest emocji, ale trudno zawrzeć coś faktycznego i emocjonalnego w tak małej ilości słów i będę musiała to rozłożyć na kilka postów. Nie wspominając o tym jak jest to skomplikowane. Trzymajcie kciuki ♥️

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać kciuki! Julka, wierzymy, że wszelkie problemy możliwie jak najszybciej odejdą w zapomnienie.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com