Kategorie CiałoUrodaZdrowie

Większość z nas pierze staniki zbyt rzadko. Głos zabrał ekspert

Jak często prać biustonosz? Oczywiście każda z nas robi to wedle uznania. Co natomiast mówią na ten temat eksperci? Jeden z nich podzielił się wskazówkami odnośnie najlepszej metody prania biustonoszy, a także podał liczbę staników, które warto mieć pod ręką.

Biustonosze oczami eksperta…

Danny Koch to właściciel nowojorskiego Town Shop ze 125-letnią tradycją, mekki koronek, bielizny i najnowszych trendów. Ekspert zabrał głos, aby obalić mity i położyć kres wszelkim nieporozumieniom odnośnie prania górnej części damskiej bielizny. W tym przypadku chodzi jednak o coś więcej niż tylko higienę osobistą, ponieważ odpowiednia pielęgnacja stanika może także wydłużyć jego żywotność.

Pixabay

Zdaniem kocha „najważniejsze jest zachowanie integralności stanika”. Kiedy nosisz stanik przez 10-12 godzin dziennie, odzież i bielizna nie gromadzi wydzieliny ze skóry, a stanik rozciąga się i traci swoje właściwości. Nieco inaczej wygląda to natomiast w przypadku lepszych i droższych staników. Należy jednak pamiętać, że wymagają one od nas sporej uwagi, co pozwoli cieszyć się nimi jak najdłużej.

PickPik

Pamiętaj, że pralka jest wrogiem biustonoszy – powoduje rozciąganie ramiączek, obwodu pod biustem, deformację miseczek, spranie kolorów i wiele innych szkód. Pranie ręczne, choć nielubiane, będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

W przeciwieństwie do innych części garderoby, staniki zawierają metalowe elementy, które potrafią się zniszczyć, kiedy będziemy prać je w pralce. Zamiast tego warto zdecydować się na 5-minutowe pranie ręczne z wykorzystaniem detergentu z niską zawartością silnych środków chemicznych (świetnie sprawdzi się tutaj proszek lub płyn przeznaczony do prania dziecięcych ubranek). Po wypraniu należy powiesić stanik do wyschnięcia na noc

Pxhere

Jak często prać biustonosz? Dobrym sposobem jest wyrobienie sobie codziennych, wieczornych nawyków. Parę chwil wystarczy, aby namoczyć biustonosz w miseczce z ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego płynu i przepranie stanika. Pamiętaj, aby piorąc stanik w ręku, delikatnie postępować z miseczkami. Jeśli jednak nie masz na to czasu, możesz zadbać o swój biustonosz wchodząc z nim pod prysznic. Podczas kąpieli szybko upierzesz stanik i prawie nie stracisz cennego czasu.

Koch odniósł się również do przechowywania staników. Jego zdaniem nie ma tutaj żadnej filozofii. Wystarczy je po prostu złożyć. Nie ma potrzeby stosowana tutaj specjalnych toreb na bieliznę czy dodatkowych wyściółek. Idealnie sprawdzi się tutaj miękka odzież, pomiędzy którą włożymy stanik.

Needpix

Ile staników powinna mieć przeciętna kobieta?

Zdaniem eksperta wystarczą cztery staniki w skali roku, z czego każdy będzie można włożyć 90-100 razy. Koch podkreśla, jak ważna jest częsta zmiana staników, co pozwoli im odzyskać swój kształć i elastyczność w momencie, gdy dany stanik będzie czekał na swoją kolej.

Dobierz odpowiedni stanik sportowy, który pozwoli Ci zadbać o kondycję Twoich piersi.

Źródła: www.health.com, www.realsimple.com