×

Powstrzymaj starzenie się dłoni. Skuteczne i proste metody Ci w tym pomogą

Nie da się ukryć, że skóra dłoni – razem ze skórą szyi – starzeje się szybciej niż skóra na innych częściach ciała. To przede wszystkim po dłoniach widać upływający nieubłaganie czas.

Dłonie są najbardziej podatne na pierwsze oznaki starzenia się

Niewielka ilość gruczołów łojowych i cienka warstwa tkanki tłuszczowej ulokowanej na dłoniach sprawiają, że skóra w tym miejscu jest bardzo słabo chroniona. Pod wpływem działania promieni słonecznych, wiatru, chłodu czy różnego rodzaju detergentów na dłoniach pojawiają się przebarwienia, a skóra staje się sucha i wiotka. I choć jest to proces, którego nie da się całkowicie zatrzymać, odpowiednia pielęgnacja dłoni zapewni im ładny, a przede wszystkim młody wygląd na dłużej. Jak więc zapobiegać starzeniu się skóry dłoni?

Jak zapobiec starzeniu się skóry dłoni?

#1 Złuszczanie

Przynajmniej raz w tygodniu zrób dokładny peeling dłoni. To niezbędny wręcz zabieg, który pozwoli Ci zadbać o Twoje dłonie i je odmłodzić. Jakiego produktu do złuszczenia dłoni używać? Jeśli nie masz specjalnie przeznaczonego do tego celu kosmetyku, użyj cukrowego peelingu do ciała, po czym nałóż maseczkę w postaci rękawiczek, serum lub porcję kremu odżywczego z witaminą C, który dodatkowo rozjaśni przebarwienia. Na koniec zabiegu warto założyć bawełniane rękawiczki, dzięki czemu składniki lepiej wnikną w głąb skóry.

Domowy peeling możesz również wykonać sama w domu. W tym celu:

  • umieść 1 łyżeczkę oleju kokosowego w miseczce i dodaj 2 łyżeczki miodu,
  • dodaj do powstałej mieszanki po jednej łyżeczce soli, cukru i soku z cytryny,
  • powstałą w ten sposób pastę wykorzystuj do złuszczania naskórka z dłoni

#2 Nawilżanie

Nawilżanie to kolejny, bardzo istotny punkt w całym procesie dbania i odmładzania dłoni. Nawilżanie dłonie musi stać się Twoim nawykiem, istotną częścią harmonogramu dnia. Postaw w tym przypadku na produkt, które pomoże Twojej skórze w produkcji kolagenu – olejek cytrynowy, olejek geraniowy, olejek z nasion marchwi. Sam olejek to jednak nie wszystko. Zanim go zastosujesz, musisz wymieszać go z innym olejkiem nośnikowym takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek.

#3 Odżywianie

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym co jemy. Zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki pomogą Ci zachować zdrowie na dłużej. Przełoży się to również na Twój wygląd zewnętrzny, a w tym kondycję dłoni. W Twojej diecie powinno znaleźć się przede wszystkim miejsce na produkty sojowe, warzywa i owoce oraz witaminę C.

#4 Nawodnienie

Właściwe nawodnienie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W końcu woda odpowiada za prawidłowe działanie wszelkich procesów w ciele człowieka. Odwodnienie będzie prowadziło m.in. do przesuszenia skóry i uporczywych dolegliwości.

#5 Mycie dłoni

Do mycia dłoni używaj łagodnych, naturalnych mydeł lub płynów, które nie będą wysuszały Twoich dłoni. Jeśli już mówimy o wysuszaniu dłoni to staraj się unikać kontaktu z silnymi detergentami, zwłaszcza podczas wykonywania prac domowych. Rozwiązanie? Rób to po prostu w rękawiczkach ochronnych.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować