×

Powracające zaparcia wpływają na Twoją wagę i samopoczucie. Uporaj się z tym raz na zawsze

Zaparcia to problem zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a przyczyn tej wstydliwej dolegliwości jest wiele. Wpływa to na nasze samopoczucie, postrzeganie siebie, a nawet na to jak wygląda nasz brzuch. Często mimo ćwiczeń, nie widzimy poprawy w wyglądzie naszej sylwetki. Sama definicja zaparć to nic innego jak zbyt mała częstotliwość wypróżnień, a także konieczność parcia i pozostanie z uczuciem niepełnego wypróżnienia. Co więcej, często towarzyszy temu oddawanie zbitego i suchego stolca.

Chciałam dzisiaj omówić ten temat, ponieważ jestem przekonana, że uda mi się rozwiązać wszystkie wątpliwości jakie Cie dotykają i pomogę Ci pozbyć się tego problemu raz na zawsze, bo w dużej mierze jedyny błąd jaki popełniasz to zła pozycja wypróżniania. Zaczynamy?

ZAPARCIA POWODUJĄ PRZYBIERANIE NA WADZE

TAK, to niestety prawda. Jeżeli masz zaparcia i nie możesz od dłuższego czasu się wypróżnić, na pewno zaczynasz zauważać, że Twoja sylwetka się zmienia. Zapewne problem leży w okolicach brzucha, ponieważ nie możesz dopiąć spodni, a stając na wadze, zauważasz, że liczba ta wynosi więcej niż zwykle.

Dzieje się tak, ponieważ brak wypróżnienia powoduje magazynowanie resztek w naszych jelitach. I nic dziwnego, że czujemy się więksi. Co więcej, w naszych jelitach zbierają się toksyny, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie się płynów w organizmie.

A więc wzdęcia, które odczuwamy, wpływają na naszą figurę i dobre samopoczucie. Możesz zatem przybrać na wadze, ponieważ resztki, które gromadzą się w Twoich jelitach, także mają swoją wagę.

Możesz przybrać nawet od 2 do 3 kilogramów

…ale musisz pamiętać, że gdy pozbędziesz się zaparć, kilogramy te znikną. Co więcej, nie sama zmiana sylwetki może być tu jednym z problemów, który dotyka nas przy zaparciach. Resztki, które zalegają w jelitach, mogą być odpowiedzialne za wiele innych problemów zdrowotnych, dlatego też nie powinniśmy ignorować tego problemu.

ZAPARCIA: SKUTECZNE ZAPOBIEGANIE

KROK 1: NIE POMIJAJ ŚNIADANIA

Śniadanie to już połowa sukcesu! Ten magiczny posiłek jest idealną bronią do walki z zaparciami i do zapobiegania im. Jednak śniadanie śniadaniu nie równe, dlatego postaw na to, które będzie zawierało produkty owsiane i owoce, a także ciepły napój.

Praca jelit potrzebuje wsparcia, dlatego zaprzyjaźnij się na piciem wody i jedzeniem błonnika. Dietetycy zalecają, by pić np. koktajle z marchewek i buraka, które wspierają wypróżnianie.

Bądź systematyczna i nie omijaj śniadań, nawet kiedy zaspałaś. Weź wtedy ze sobą owoc i w drogę. Miej przy sobie także zawsze butelkę z wodą, nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że wychodzisz tylko na chwilę.

Idealnym produktem, który pomoże nam się wypróżniać, będzie oliwa z oliwek i sok z cytryny. Taką miksturę zażyj przed śniadaniem. Wystarczy łyżka.

Postaw także na napar z aloesu. Aby go przygotować, będziesz potrzebował wyciśniętego soku z pomarańczy i łyżeczkę żelu z aloesu. Pomieszaj wszystko ze sobą i wypij.

KROK 2: Przyjmij prawidłową postawę „w kucki”

Przybranie pozycji 35° podczas wypróżniania zapobiega zaparciom, hemoroidom, zespole jelita drażliwego, a także innym chorobom jelita grubego. Tak więc oprócz poprawnego siedzenia, zapobiegasz wielu poważnym dolegliwością, które leczy się latami.

Aby osiągnąć bezpieczną pozycję, pomocne będzie urządzenie GOKO, które wspomaga wypróżnianie. Co więcej, ułatwia i przyśpiesza ten proces. Dlaczego potrzebują go osoby z zaparciami i nie tylko? Sama pozycja siedząca nie jest pozycja siedząca nie jest pozycją poprawną, ponieważ blokuje wydostanie się złogów pokarmowych. Wiedzą o tym doskonale inne narodowości, dla których taka kultura wypróżniania to normalna czynność, którą spotkamy nawet w tamtejszych hotelach.

Z pomocą przychodzi GOKO, dzięki któremu przyjmiesz zdrową i bezpieczną pozycję ciała, gdzie odbytnica będzie prosta, co nie utrudni procesu wypróżniania.

Szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów, bez korzystania z pomocy farmaceuty czy lekarza. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by pasowało do każdej łazienki i by w każdej z niej znalazło swoje miejsce.

GOKO to urządzenie wspomagające prawidłowe wypróżnianie, które pozwala przyjąć najlepszą anatomicznie pozycję do wypróżniania,
Zastosowanie uchwytu ściennego pozwala na zwieszenie GOKO na ścianie i swobodny dostęp do sedesu.

KROK 3: Aktywność fizyczna

Postaw na basen lub spacer! Ruch sprawia, że jelita są poruszane, a to pozytywnie wpływa na wypróżnianie.

Nie mam na myśli jednorazowej wyprawy, a systematyczne uczęszczanie na wyżej wymienione aktywności. Ćwicz zatem regularnie! Możesz rozruszać swoje jelita z samego rano i postawić na 10-minutowe ćwiczenia zaraz po przebudzeniu. Spaceruj co najmniej pół godziny i postaw na sport, który stanie się Twoim hobby i będziesz go uprawiał co najmniej 2 razy w tygodniu.

Zobacz sam, jak niewiele potrzeba, by nie dopuszczać do tak nieprzyjemnych sytuacji. Postaw na innowacyjność i nie pozwól, by złe nawyki sprawiały Ci zdrowotne problemy.

Fotografie: freepik.com (miniatura wpisu), www.freepik.com

Może Cię zainteresować