Kategorie Zdrowie

4 powody zgrzytania zębami przez sen. Lepiej je wyeliminować, zanim totalnie zniszczą szkliwo!

Zastanawiałeś się dlaczego każdego ranka budzisz się z obolałą szczęką lub bólem głowy? Może dziać się tak dlatego, że te objawy są związane z faktem zgrzytania zębów podczas snu.

Ten stan znany jako bruksizm został ostatnio powiązany z innym nieprzyjemnym stanem zwanym bezdechem sennym

Dzieje się tak, gdy mięśnie gardła rozluźniają się w nocy i blokują drogi oddechowe, przerywając oddychanie.

Bruksizm jest parafunkcyjnym działaniem naszych zębów, co oznacza, że nie jest to coś, co faktycznie nie powinno nas martwić. Cierpi na to wiele osób (8-31% populacji ogólnej).

Post udostępniony przez @tobedentistt

Istnieją 2 rodzaje bruksizmu: nocny, który zdarza się w nocy i obudzony, co dzieje się w ciągu dnia

Powody, dla których osoba cierpi na bruksizm, mogą się różnić. Czynniki psychologiczne i genetyczne.

Przez tę chorobę Twoje zęby mogą stać się bardziej wrażliwe i zacząć się ruszać, a mięśnie żuchwy mogą boleć. Możesz cierpieć na bóle głowy, dlatego zalecane jest leczenie tego schorzenia

Jak sobie z nim radzić?

#1 Unikaj kofeiny i alkoholu

Pierwszym bardzo prostym środkiem, jaki możesz podjąć, jest poprawienie diety. To, co jemy, wpływa na wszystkie aspekty naszego dobrego samopoczucia – i zęby nie są wyjątkiem.

Powinieneś spróbować ograniczyć kawę, ponieważ zawiera duże ilości kofeiny. Jeśli często ją pijesz, stajesz się zbyt poruszony i aktywny w ciągu dnia, a także nie jesteś w stanie się zrelaksować i odprężyć.

To samo dotyczy alkoholu! Po nim Twoje ciało reaguje inaczej. Alkohol może przyspieszyć zasypianie, ale może również sprawić, że twój sen będzie bardziej niespokojny i płytki.

#2 Zmniejsz poziomy stresu w swoim życiu

Stres jest częstą przyczyną bruksizmu.. Powinieneś najpierw pomyśleć o tym, co powoduje stres, a następnie wymyślić skuteczny plan, jak się go pozbyć.

Możesz także naprawić swój harmonogram i próbować iść spać i budzić się o tej samej porze każdego dnia. Nie zapomnij o zdrowej diecie – fast food, napoje gazowane i dużo słodyczy powodują próchnicę zębów. Surowe owoce, warzywa, orzechy i jagody są dobre zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich zębów.

#3 Przestań żuć rzeczy, które nie są pożywieniem

Jest to nawyk, który wielu z nas miał w dzieciństwie, ale niektórzy dorośli nadal robią to w swoim dorosłym życiu. Przeżuwanie ołówka, długopisu lub innego rodzaju artykułów nieżywnościowych, powoduje wzrost ilości bakterii w jamie ustnej i zakłóca normalną aktywność jamy ustnej.

Jeśli nie możesz całkowicie odzwyczaić się od tego nawyku, zamień przybory do pisania na gumę do żucia, miętówki lub małą zdrową przekąskę.

#4 Dodaj wapń i magnez w swoją dietę

Zgrzytanie zębów może oznaczać brak niektórych suplementów. Z pewnością powinieneś najpierw przeprowadzić kilka testów i sprawdzić, czy to prawda. Nie należy samodzielnie przepisywać witamin i suplementów!

Jeśli Twoje poziomy wapnia i magnezu są zbyt niskie, zacznij je uzupełniać. Te elementy są ważne dla funkcjonowania mięśni i zdrowia systemu nerwowego.

Te działania pomogą Ci pozbyć się zgrzytania zębami!

A może i Ty masz propozycje, co może pomóc na tę dolegliwość?

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.pl