Kategorie Sen

Polski youtuber postanowił nie spać przez 50 godzin. Jak to się dla niego skończyło?

Polski yotuber znany jako Mortalcio postanowił przeprowadzić pewien eksperyment i nie spać ponad 2 dni. To doświadczenie było bardzo ciężkie, jednak chłopakowi udało się wytrwać do końca. Jak jego organizm zareagował na brak snu?

Patryk Baran
źródło: google

Patryk Baran to polski youtuber, który obecnie bierze udział w projekcie Genzie, stworzonym przez Karola Wiśniewskiego (Friza). Chłopak oprócz tego prowadzi swój kanał na Youtube, gdzie niedawno nagrał filmik pt. „Nie spałem przez 50 godzin”.

Nagranie jest pewnego rodzaju eksperymentem na reakcje organizmu podczas tak dużej deprywacji snu. Jak zareagowało ciało infulencera? Mortalcio, aby nie zasnąć stosował różnego rodzaju „sztuczki”. Wspomagał się kawą, rosołem i zimnymi prysznicami. Ponadto przez cały czas starał się mieć jakieś zajęcie i na bieżąco informować swoich widzów o swoim samopoczuciu.

Dodatkowo youtuber co kilka godzin wykonywał testy na czas reakcji, celność i skupienie oraz krótkotrwałą pamięć. Po 24 godzinach braku snu youtuber zaczął odczuwać pierwsze skutki. Przypomnijmy, że w takich sytuacjach człowiek zaczyna czuć się otępiały, mieć problemy z koncentracją, a w skrajnych przypadkach mogą pojawić się halucynacje.

Nawet po jego wyglądzie można było zauważyć negatywne skutki braku snu. Oczy zrobiły się czerwone i opuchnięte, a twarz blada. Chłopakowi zaczęły także doskwierać bóle głowy.

Najgorszy kryzys pojawił się po 39 godzinach. Zmęczenie było tak duże, że chłopak starał się zrobić wszystko aby nie zasnąć. Mortalcio zaczął mieć „schizy” i zwidy. Jest to całkiem możliwe, gdyż mózg jest zdezorientowany, a układ nerwowy nie działa prawidłowo.

Mimo wszystko udało mu się dotrwać do końca eksperymentu. Co ciekawe podczas testów, które wykonywał niektóre z wyników były lepsza niż na początku eksperymentu. Jednak tego typu doświadczenia mogą być niebezpieczne i nie zalecamy nikomu ich powtarzać.

Źródła: portal.abczdrowie.pl