Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Każdy z nich schudł od 20 do 90 kg. Opowiedzieli o momentach, które zmieniły ich życie

Świat widział już pełno fascynujących metamorfoz ludzi, którzy zmienili się nie do poznania. Co skłoniło ich do zmiany stylu życia, od czego zaczynali i jak wiele musieli poświęcić? 10 osób, które straciło na wadze co najmniej 20 kilogramów, postanowiło podzielić się sowimi doświadczeniami z innymi. Część z nich z pewnością Cię zaskoczy.

Jak skutecznie zgubić zbędne kilogramy? Poznaj porady od osób, które schudły nawet o 90 kilogramów!

Jason Nelson: „Zacznij od jednego, nawet najmniej ambitnego treningu na świecie”

Jason Nelson ma dziś 46 lat. Zrobiło się o nim głośno, kiedy zaledwie w ciągu jednego roku zgubił 33,5 kilograma. Jak wspomina swoje początki? Twierdzi, że wszystko zaczęło się od jednego treningu, a dokładniej poszedł pobiegać. Nie zważał na czas czy pokonane kilometry. Po prostu poszedł i rozpoczął trucht. Później poszło już z górki, a z czasem nie wyobrażał sobie dnia bez kolejnej aktywności fizycznej.

Instagram

Penny N.: „Schowaj wagę i wysokie lustro”

Penny w ciągu 3 lat zrzuciła 36 kilogramów. Podczas trwania metamorfozy postanowiła zastosować pewien trik, który świetnie sprawdził się w jej przypadku. Na miesiąc schowała wagę i wysokie lustro, w którym mogła zobaczyć całą swoją sylwetkę. Chciała w ten sposób przestać koncentrować się na wynikach i skupić swoją uwagę na kolejnych treningach i diecie.

Fedora Jazmine: „Dowiedz się, ile kalorii jest w żywności, którą jesz”

Cztery lata zajęło Fedori zrzucenie 20 kilogramów. Jej metamorfoza rozpoczęła się w momencie, gdy postanowiła policzyć, ile kalorii dostarcza swojemu organizmowi w ciągu dnia – uwzględniła przy tym również każdy napój i przekąskę. Dzięki tej wiedzy przejęła kontrolę nad własnym ciałem, zdrowiem i życiem.

Instagram

Asha Hussein: „Wyznacz sobie jasno określony cel”

30-letni Asha w niewiele ponad rok zgubiła 32 kilogramy masy ciała. Twierdzi, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie jasno sprecyzowany cel. Cel, który nie musi być bardzo ambitny – na początek wystarczy 20 minutowy trening dwa razy w tygodniu. Asha dodaje również, że najtrudniej jest zacząć zwłaszcza wtedy, gdy ćwiczy się w miejscu, gdzie przebywają znacznie bardziej wysportowane i szczuplejsze osoby. Nie jest to jednak powód do tego, aby odkładać rozpoczęcie treningów na „później”.

Sarie Bronish: „Napisz do siebie list o tym, dlaczego chcesz schudnąć”

Sarie w 1,5 roku zrzuciła prawie 45 kilogramów. Nasza bohaterka postanowiła rozpocząć swoją przygodę ze zmianą sylwetki w dość nietypowy, aczkolwiek skuteczny sposób. Napisała do siebie list, w którym zawarła listę powodów, dla których chce schudnąć. Czytała go zawsze, kiedy brakowało jej motywacji. Podziałało.

Instagram

Kelly Crosby: „Zrób sobie przerwę od przetworzonych węglowodanów i białego cukru”

Kelly w ciągu 8 miesięcy zrzuciła 26 kilogramów. Kluczem do jej sukcesu okazało się odstawienie przetworzonych węglowodanów i cukrów. Szczególnie trudny był dla niej pierwszy tydzień, kiedy to musiała zmagać się z bólami głowy i poddenerwowaniem – organizm musiał przyzwyczaić się do mniejszej ilości dostarczanego cukru. Z czasem było tylko lepiej. Dzisiaj Kelly przyznaje, że raz w tygodniu, zazwyczaj w weekend, pozwala sobie jeść to, na co tylko ma ochotę.

Dan Case Jr.: „Zrezygnuj z deserów”

Tak, da się żyć bez deseru. Dan zrezygnował z nich na rok, choć był miłośnikiem słodyczy, i stracił w ten sposób ponad 25 kilogramów. Efekty przerosły jego najśmielsze oczekiwania. Początkowo słodkości zastępował zdrowszymi zamiennikami, np. zamiast lodów jadł jogurt z owocami, a później już zupełnie stracił ochotę na niezdrowe przekąski. Co więcej, jego organizm zaczął domagać się zdrowszych produktów.

Instagram

Michelle M.: „Przestań jeździć windą i samochodami, zacznij chodzić”

Wynik Michelle jest imponujący, bowiem w dwa lata straciła aż 90 kilogramów! Jak to zrobiła? Jak sama twierdzi, pożegnała się z windą, ruchomymi schodami, taksówkami oraz transportem publicznym i zaczęła… chodzić. Z czasem do chód zaczęła uzupełniać ćwiczeniami. Dzisiaj czuje się znakomicie i wie, że była to najlepsza decyzja w jej życiu.

Rogelio Orozco: „Ogranicz fast-food i naucz się gotować”

Rogelio w zaledwie rok stał się szczuplejszy o 27 kilogramów. Swoją metamorfozę zawdzięcza temu, że nauczył się gotować, a tym samym przestał zamawiać pizzę do domu i jeść fast-foody. Do dnia dzisiejszego gotowanie sprawia mu ogromną frajdę i pobudza jego kreatywność, bowiem wie, że może dodać do swoich posiłków to, co uważa za słuszne… i oczywiście zdrowe.

Nadia G.: „Ćwicz z konsolą do gier. Zumba zmieniła moje życie”

Trzy lata zajęło Nadii zgubienie aż 68 kilogramów. Początki były dla niej szczególnie trudne, ponieważ wstydziła się ćwiczyć w obecności innych. Na szczęście znalazła na to sposób. Rozpoczęła ćwiczenia za pomocą gier na konsolę, podczas gdy nikt jej nie widział, i tak oto zakochała się w zumbie, którą praktykuje do dnia dzisiejszego.

Źródła: www.ofeminin.pl