×

Preparat na popękane pięty z wykorzystaniem taniego leku z apteki

Przesuszona i pękająca skóra na piętach to nie tylko defekt estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny. Pęknięcia mogą przerodzić się w rany i powodować ból podczas chodzenia. Jest jednak na to sposób z wykorzystaniem taniego leku z apteki. Podpowiadamy jak przygotować preparat wykorzystanie aspiryny na popękane pięty.

Skóra na piętach jest szczególnie narażona na przesuszenie i pękanie. Wynika to z jej specyfiki oraz funkcji. Jest prawie dwa razy grubsza niż skóra znajdująca się w innych miejscach ciała. Żeby nie dochodziło do jej pękania, należy odpowiednio o nią dbać. Regularne złuszczanie i natłuszczanie to podstawowe zabiegi, które możemy wykonywać w domu, aby zapobiec jej rogowaceniu.

źródło: canva

źródło: canva


Jednak jeżeli dojdzie już do nieestetycznych pęknięć, warto skorzystać z naturalnego sposobu leczenia. Szybka reakcja może zapobiec powstaniu bolesnych ran i kosztownej wizycie u podologa.

Domowy sposób z wykorzystaniem niedrogiego leku z apteki

Do stworzenia środka na popękane pięty idealnie sprawdzi się kwas acetylosalicylowy (potocznie określany aspiryną). Powszechnie stosowany jest jako lek przeciwbólowy dostępny bez recepty w aptekach. Środek ten ma znacznie więcej zastosowań o czym nie raz wspominaliśmy w naszych artykułach. Świetnie sprawdzi się jako preparat na popękane pięty.

Przygotowanie preparatu z aspiryną

Do sporządzenia tego specyfiku przyda się również spirytus salicylowy, który również dostępny jest od ręki w aptece.

Składniki:

– 2 tabletki aspiryny,
– 100 ml spirytusu salicylowego,
– mała miseczka,
– gaza lub wacik,
– bandaż.

źródło: youtube

źródło: youtube

Tabletki rozgniatamy na proszek i wsypujemy do naczynia. Następnie zalewamy spirytusem salicylowym i dokładnie mieszamy, aby składniki stworzyły jednolitą, gładką konsystencję. Preparat odstawiamy na 3 dni do lodówki. Po upływie tego czasu moczymy gazę lub wacik w przygotowanym środku i przykładamy do pięt. Owijamy opatrunek bandażem lub plastrem, aby się nie zsunął. Okład najlepiej zostawić na całą noc, a rano zdjąć i obmyć stopy ciepła wodą z dodatkiem mydła. Zabieg powtarzać do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

źródło: instagram

źródło: instagram

Źródła: uroda.medonet.pl

Może Cię zainteresować