Kategorie Zdrowie

Niemowlę zakrztusiło się i przestało oddychać. Policjant wziął los dziecka w swoje ręce

Było w włos od tragedii. Tragedii, do której doszłoby, gdyby nie zachowanie policjanta, który stał się bohaterem akcji ratunkowej. Interwencję funkcjonariusza uwieczniła policyjna kamera znajdująca się w samochodzie. Służby opublikowały właśnie nagranie z tej wyjątkowej akcji ratunkowej.

Akcja ratunkowa niemowlęcia z udziałem policjanta

Bohaterem całej akcji był oficer Cameron Maciejewski ze Sterling Heights w stanie Michigan. Policjant, który wracał już do domu po odbytej służbie z pewnością nie podejrzewał, że lada moment przyjdzie mu walczyć o życie dziecka. A jednak…

Podczas drogi do domu w samym środku nocy radiowóz oficera zatrzymała niewielka grupa ludzi, wśród której znajdowała się roztrzęsiona, płacząca matka 3-tygodniowego niemowlęcia. Po chwili kobieta podeszła do policjantów błagając o pomoc. Okazało się, że córeczka kobiety zakrztusiła się mlekiem do tego stopnia, że przestała oddychać. Spanikowana kobieta nie miała pojęcia, jak pomóc swojemu dziecku, dlatego przekazała je w ręce policjanta. Oficer Maciejewski bez chwili zawahania wziął sprawy w swoje ręce.

Policjant położył maleństwo na brzuszku na swoim przedramieniu i trzymając głowę w dół delikatnie, ale stanowczo zaczął uderzać noworodka po plecach między łopatkami. W ten sposób udało mu się udrożnić drogi oddechowe dziecka, które już po chwili zaczęło płakać. Oficer szybko stwierdził, że dziecko ma puls i oddycha.  Już wtedy było jasne, że życie dziecka zostało uratowane.

To zdarzenie mogło się zakończyć tragicznie, gdyby nie szybkie, opanowane działania oficera Maciejewskiego. Nie tylko uratował dziecko, ale także wykonał wspaniałą robotę, pocieszając bliskich dziewczynki – chwali policjanta komisariat policji w Sterling Heights

Chwilę później maleństwo zostało przetransportowane do szpitala na badania, gdzie lekarze dokładnie zbadali stan jego zdrowia. Dziewczynka była cała i zdrowa.

Policja opublikowała nagranie z kamery radiowozu oficera Camerona Maciejewskiego. Nagranie podbiło światowe media

Sterling Heights Police Officer Saves Three-week-old Baby

Upon pulling up to the home, the officer was rushed by the family who were holding their three week old baby girl, who was not breathing. Ofc. Maciejewski calmly takes the baby in his arms and performs back thrusts in attempts to clear the baby’s air way. When doing so, the baby coughs up the obstruction, and begins to cry. The baby was then turned over to the Sterling Heights Fire Department who transported the baby to the hospital for evaluation.If it wasn’t for Ofc. Maciejewski’s quick, calm, lifesaving actions, the outcome of this incident could have been tragically different. Not only did the officer save the baby, but the officer did an outstanding job consoling the family.Once again, the Sterling Heights Police Department strives to provide the best service to our citizens, especially when it matters most!

Opublikowany przez Sterling Heights Police Department Poniedziałek, 13 lipca 2020

Musisz wiedzieć, jak uratować dziecko, które właśnie się zadławiło

Pierwsza pomoc w przypadku ratowania życia jest podstawowym narzędziem, jakim powinien władać każdy rodzic. Musisz więc wiedzieć, jak w takiej sytuacji uratować dziecko.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com