×

Nie powstrzymuj się przed tą przyjemnością! 5 zaskakujących plusów jedzenia lodów

Lato i lody to duet nierozłączny. kręcone, na gałki, w pudełkach, rożkach i na patyku. Im bardziej naturalne, tym lepsze, a im więcej smaków do wyboru, tym ciekawiej. Jednak lody to nie tylko słodka, orzeźwiająca przyjemność. Mają także właściwości prozdrowotne! Poznajcie je.

Źródło: Canva

Źródło: Canva

#1 Odchudzanie

Jeśli unikacie lodów bo nie chcecie przytyć, wasze myślenie może teraz totalnie ulec zmianie. Według badań, kobiety które codziennie jadły porcję pełnotłustych produktów proteinowych, tak jak lody, szybciej chudły niż te, które ich unikały. Oczywiście nie możecie zjadać ich bez ograniczeń, ale jedzenie dziennie pół szklanki lodów waniliowych czy czekoladowych wcale nie będzie złym wyborem!

#2 Bezpłodność

Jakkolwiek dziwnie to brzmi, badania przeprowadzone na 18,000 kobiet nie kłamią. panie pomiędzy 24 a 42 rokiem życia, które jadły dobrej jakości lody dwa lub więcej razy w tygodniu, o 38% zwiększały swoje szanse zajścia w ciążę, w porównaniu do kobiet, które unikały jedzenia lodów. Podobny efekt osiągnęły kobiety, które piły pełnotłuste mleko.

Źródło: Canva

Źródło: Canva

#3 Odżywienie

Nikt nie będzie upierał się przy próbach klasyfikacji lodów, jako zdrowego jedzenia. Ale dobrej jakości lody, stworzone ze śmietanki i mleka, zawierają sporo wzmacniającego kości wapnia i fosforu, obniżającego ciśnienie krwi potasu i dodającej energii witaminy B, o proteinach nie wspominając.

#4 Nastrój

Zdrowie jest ważne, ale bez dobrego nastroju nie zajdziemy daleko. Ale nie chodzi tylko przyjemność jedzenia lodów. Naukowcy odkryli, że aktywność mózgu zmienia się podczas spożywania tego przysmaku, a aktywny staje sie ośrodek odpowiedzialny za dobre samopoczucie i humor.

Źródło: Canva

Źródło: Canva

#5 Ochota na seks

Lody to świetny sposób na podniesienie libido. Dla kobiet najskuteczniejszym smakiem pobudzającym ochotę na seks jest wanilia. Fosfor i wapń zawarte w lodach budują siłę mięśni i przy okazji stymulują nasz popęd seksualny.

Pozostaje powiedzieć – smacznego!

Może Cię zainteresować