Kategorie KoronawirusZdrowie

Pokazali płuca chorego na COVID-19. „Nie musisz być pulmonologiem, aby rozpoznać dewastację”

COVID-19 atakuje przede wszystkim układ oddechowy chorego, w którym wirus potrafi wyrządzić ogromne szkody. Holenderscy lekarze zwrócili uwagę na konieczność szczepień, które mogą uchronić nasze zdrowie, a w wielu przypadkach także i życie. Zdają sobie sprawę, że wiele osób wciąż nic nie robi sobie z czyhającego niebezpieczeństwa, dlatego opublikowali w sieci zdjęcie prześwietlenia zdewastowanych płuc chorego na koronawirusa SARS-CoV-2 pacjenta. Skan płuc błyskawicznie obiegł sieć.

„Nie musisz być pulmonologiem, aby rozpoznać dewastację”

Na stronie internetowej szpitala Zuyderland opublikowano zdjęcie płuc mężczyzny chorego na COVID-19. Płuc, które zostały dosłownie wyniszczone przez koronawirusa.

Nie musisz być pulmonologiem, aby rozpoznać dewastację – czytamy w opisie pod zdjęciem

https://www.zuyderland.nl /

Co wiadomo o pacjencie, którego płuca znalazły się w tak tragicznym stanie? Wiadomo, że mężczyzna z powodu paniki wywołanej na temat skutków ubocznych szczepionek AstraZeneca odmówił przyjęcia tej szczepionki. Czy dziś podjąłby inną decyzję? Wszystko wskazuje na to, że tak, bowiem niedługo potem bardzo poważnie zachorował.

Słyszeliśmy ogromny żal w jego głosie i widzieliśmy desperację w jego oczach – poinformowali lekarze

Zdaniem lekarzy mężczyzna byłby zdrowy, gdyby zamieszanie odnośnie skutków ubocznych po szczepieniach nie było tak bardzo potęgowane przez władze, a przede wszystkim przez media. Zdaniem jednego z profesorów często były to media znane z dezinformacji.

Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa szczepionki firmy AstraZeneca były sztucznie rozdmuchiwane na Twitterze przez portale znane z dezinformacji, między innymi z Rosji, Arabii Saudyjskiej, Nigerii i Indii – mówi w wywiadzie dla RMF FM prof. Dariusz Jemielniak

płuca chorego na COVID-19
Flickr

Szczepionka na COVID-19

Medycy odnieśli się również do doniesień na temat doniesień odnośnie potencjalnych skutków ubocznych, jakie może nieść za sobą szczepionka. Podkreślają, że pozytywne skutki szczepionki znacznie przewyższają te negatywne.

Ryzyko poważnych szkód spowodowanych przez COVID-19 jest dziesięciokrotnie wyższe w przypadku 40-latków i 70-krotnie w przypadku 60-latków, niż ryzyko poważnych szkód w wyniku zakrzepicy wywołanej szczepionką

Przypomnijmy, że kilka dni temu wstrzymano w Holandii szczepienia preparatem firmy AstraZeneca osób do 60. roku życia. Lekarze nie ukrywają, że byli bardzo zaskoczeni taką decyzją.

Przypomnijmy, że w wyniku całego szumu wokół preparatu AstraZeneca koncern zdecydował się na zmianę nazwy szczepionki.

płuca chorego na COVID-19
Wikimedia Commons

Nie tylko płuca…

Choć COVID-19 dał się poznać powszechnie jako choroba układu oddechowego, podstępny wirus często atakuje także inne narządy. Lekarze na całym świecie potwierdzili już przypadki zmian w sercu, wątrobach, jelitach nerkach, mózgu, a także nieprawidłowe działanie układu nerwowego. Wszystkie te informacje potwierdzają, z jak groźnym wirusem od ponad roku zmaga się świat.

_______________________

*zdjęcie ma charakter poglądowy

Źródła: https://www.zuyderland.nl, Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-holandia-tak-wygladaja-pluca-chorego-na-covid-19-lekarze-pok,nId,5181529#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox