Kategorie AkcesoriaAktywność fizyczna / fitnessDieta i odchudzanie

Naukowiec zachwycił świat. Opracował plaster, dzięki któremu spalisz tłuszcz bez wysiłku

Odżywiasz się zdrowo, ćwiczysz, a mimo to kilogramów nie ubywa? A może nie uważasz na jedzenie, jesz to, na co tylko masz ochotę i chciałabyś schudnąć? Bez względu na to, jaka jest Twoja odpowiedź, naukowcy z Singapuru mają coś dla Ciebie! Twierdzą, że stworzyli nowe urządzenie, które pomaga bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy poprzez działanie ukierunkowane bezpośrednio na spalanie tłuszczu. Wszystko to bez ćwiczeń i specjalnych diet. Czy to możliwe?

Urządzenie do spalania tłuszczu

Twórcami urządzenia, które ma pomóc w utracie tkanki tłuszczowej bez wysiłku i specjalnej diety, jest profesor Chen Peng i jego asystent Xu Chenjie z Nanyang Technological University w Singapurze.

Brightside

Zdaniem naukowców problem wielu „produktów odchudzających” polega na tym, że są one ukierunkowane na spalanie zgromadzonej pod skórą wody, a nie czystej tkanki tłuszczowej. Tkanki tłuszczowej, na której skupia się podobno opracowana przez badaczy plastry. Profesor Chen Peng tłumaczy, że przy użyciu zawartych w urządzeniu mikroigiełek do organizmu wprowadzane są specjalne środki, których zadaniem jest przekształcenie białych komórek tłuszczowych, które ciało magazynuje, w brązowe komórki tłuszczowe, które ciało spala w celu wytworzenia ciepła. Wszystko to odbywa się bez konieczności kontaktu związków z krwią. W przeszłości niektórzy używali krioterapii lub zamrażania, aby osiągnąć podobny efekt.

Brightside

Badania

Do te pory plastry były testowane na myszach i przyniosły zadziwiające efekty. Okazało się, że za sprawą wynalazku naukowców nie tylko udało się przekształcić biały tłuszcz w brązowy, ale także stwierdzone, że „grubsze myszy” przestały przybierać na wadze – gromadziły znacznie mniej tkanki tłuszczowej.

Brightside

Otyłość chorobą XXI w.

Liczba otyłych osób rośnie lawinowo. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że problemy z dodatkowymi kilogramami ma około 1 miliarda ludzi, z czego 300 mln cierpi na otyłość. Co więcej, kiedyś była to bolączka osób dorosłych. Niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej dotyczy także dzieci, u których coraz częściej odnotowywane jest nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu czy nawet cukrzyca typu 2. Głównymi przyczynami otyłości są: zła dieta, styl życia (siedzący tryb życia), predyspozycje genetyczne czy choroby.

Myślicie, że odkrycie naukowców może doprowadzić do przełomu w leczeniu oraz profilaktyce otyłości?

Źródła: brightside.me
Fotografie: Brightside, cpb-us-e1.wpmucdn.com