Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

5 genialnych ćwiczeń na wąską talię i płaski brzuch, które zrobisz w domu!

Szczupła talia zawsze była uważana za symbol kobiecego piękna. Nie martw się, jeśli czujesz, że nie możesz jeszcze pochwalić się idealnym ciałem! Mamy dla Ciebie 5 ćwiczeń, dzięki którym wysmuklisz swoją sylwetkę i nie będziesz musiała spędzać godzin na siłowni. Zacznij od teraz!

1. Korkociąg

Połóż się płasko na plecach, a ręce połóż wzdłuż ciała. Wyprostowane nogi zacznij podnosić w kierunku głowy. Twoje ciało i nogi powinny tworzyć kąt około 45 stopni. Upewnij się, że Twoje ramiona, ręce, i głowa leżą zupełnie płasko na podłodze. Nie podnoś ich, gdy unosisz nogi. Następnie lekko przesuń nogi w prawo, aż poczujesz, że Twoje skośne mięśnie zaczynają pracować. Nogi cały czas złączone. Wróć do środka i to samo zrób na lewą stronę.

1

2. Rozciąganie

Usiądź na macie z nogami szerzej ułożonymi od ramion. Ramiona rozłóż na boki i obróć tułów o 90 stopni, a następnie spróbuj dotknąć prawą ręką lewej nogi. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo zrób z lewą ręką. Zrób 30 powtórzeń na każdą stronę. Pamiętaj, aby siedzieć zawsze prosto.

plaski brzuch (2)

3. Skręty z obciążeniem

Możesz do tego użyć hantli lub talerza do ćwiczeń. Dzięki ciężarom zrównoważysz swoją pozycję i łatwiej będzie Ci balansować. Złap talerz, usiądź na macie ze zgiętymi kolanami, a stopy niech dotykają płasko podłogi. Przechyl się do tyłu pod kątem 45 stopni, a ramiona miej prosto przed sobą. Obróć się w lewo – sam tułów. Wróć do pozycji wyjściowej. Obróć się w prawo – tak mocno, jak tylko to jest możliwe. Powtórz skręty 30 razy dla każdej ze stron.

plaski brzuch (3)

4. Wygięcie ciała

Usiądź na boku z lekko zgiętymi nogami. Podnieś biodra, wspinając się na stopach, tworząc z ciała łuk. Bardzo powoli opuść ciało na matę. Policz do ośmiu. Wykonaj 15 powtórzeń dla każdej strony.

plaski brzuch (4)

5. Pływanie w powietrzu

Połóż się na brzuchu, ręce wyciągnij prosto przed siebie. Podnieś swoje ręce, nogi, klatkę piersiową i głowę. Utrzymaj tę pozycję. Alternatywnie możesz podnieść lewą nogę i prawą rękę (reszta nie dotyka także podłogi). Powtórz ćwiczenia 10 razy, wytrzymując w pozycji 20 sekund. Między seriami odpocznij około 10 sekund.

plaski brzuch (5)
Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me