×

10 naukowych powodów by częściej sięgać po piwo. O wielu z nich mogłeś nie wiedzieć

Wszyscy dobrze wiemy, że piwo to napój alkoholowy, który jest doskonałym dodatkiem do niektórych dań, szczególnie często spożywany w Europie i  Ameryce Północnej.

Piwo jest bogatsze w białko oraz witaminę B w porównaniu do wina, podczas gdy zawartość zbawiennych dla ludzkiego organizmu antyoksydantów, jest właściwie identyczna.

Chmiel, używany jako główny składnik w procesie warzenia piwa, jest bogatym źródłem flawonoidów, będących silnymi antyoksydantami. Napój ten, dostarcza również wielu minerałów, które odgrywają kluczową rolę  w niektórych procesach metabolicznych organizmu.

Spożywanie piwa w odpowiednich ilościach, z pewnością może przyczynić się do polepszenia Twojego zdrowia na wiele sposobów!

Beer-

10 powodów, dla których warto pić piwo:

1. Piwo sprawi, że Twoje nerki pozostaną zdrowe! Ostatnie badania pokazują, że napój ten ma bardzo dobre działanie na nerki. Faktem jest, iż każda wypita butelka piwa obniża ryzyko powstania kamieni nerkowych aż o 40%!

Źródło: <a href=google.pl">

Źródło: google.pl

2. Piwo może również obniżyć Twój zły cholesterol. Błonnik zawarty w piwie pomaga obniżyć poziom cholesterolu LDL nazywanego “złym cholesterolem”.

Perfect Cholesterol

3. Piwo może wpłynąć na wzrost poziomu witaminy B! Nawiązując do wypowiedzi ekspertów, ten napój zawiera szereg witamin z grupy B, takich jak: B1, B2, B6 oraz B12! Mówi się również, że osoby spożywające ten napój alkoholowy mają aż o 30% wyższy poziom witaminy B6 od abstynentów oraz dwa razy wyższy od osób pijących wino.

vitamins

4. Piwo jest doskonałe na wzmocnienie kości! Badania ujawniają, że podniesiony poziom krzemu przyczynia się do większej gęstości kości.

bones photo

5. Piwo znacząco zmniejsza ryzyko ataku serca, według ekspertów nawet od 40 do 60 procent w porównaniu do osób stroniących od tego napoju.

6. Piwo działa równie dobrze jak lekarstwa na bezsenność! Laktoflawiny oraz kwas nikotynowy zawarte w piwie sprzyjają zasypianiu.

Źródło: <a href=google.pl">

Źródło: google.pl

7. Zapobiega ono również powstawaniu skrzepów we krwi! Składniki zawarte w piwie zapobiegają formowaniu się skrzepów oraz powstawaniu zatorów.

8. Piwo może polepszyć Twoją pamięć! Ostatnie badania pokazują, że mniej prawdopodobne jest, iż piwosz zachoruje na Alzheimera i demencję niż abstynent.

Learning

9. Napój ten pomoże Ci w walce ze stresem! Grupa badaczy z Uniwersytetu w Montrealu, doszła do wniosku, że dwie szklanki piwa dziennie redukują niepokój oraz stres związany z pracą.

Stressed

10. Na koniec, piwo poprawi kondycję Twojej skóry. Stanie się ona młodsza i piękniejsza! Witaminy zawarte w piwie mają bardzo pozytywny wpływ na pigmentację skóry oraz zdolności do jej regeneracji. Stanie się ona gładsza i elastyczna.

Źródło: <a href=google.pl">

Źródło: google.pl

Myślę, że te 10 powodów dla których warto pić piwo was przekonało!

Może Cię zainteresować