Kategorie Zdrowie

7 rzeczy codziennego użytku, które są idealne do udzielenia pierwszej pomocy!

W 2017 r. Nowojorska firma produkująca zestawy materiałów do pomocy medycznej nie tylko zaczęła je sprzedawać, lecz także zaczęła udzielać konsultacji dotyczących sposobu udzielania pierwszej pomocy. Niestety może się zdarzyć, że w sytuacji awaryjnej możesz nie mieć nawet standardowej apteczki pierwszej pomocy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się trywialne, mogą być naprawdę pomocne.

#1 Sok lub mleko – przy oparzeniu konieczne jest jak najszybsze schłodzenie dotkniętego obszaru

Eksperci zalecają robienie tego za pomocą bieżącej wody z kranu w ciągu 10-15 minut. Jednak w przypadku, gdy w pobliżu nie ma kranu, pomocny może okazać się zimny i nieszkodliwy płyn. Na przykład mleko, soki itp. Pamiętaj jednak, by nie polewać nimi oparzenia!, a jedynie przykładać schłodzony pojemnik.

#2 Torby z tworzyw sztucznych – po schłodzeniu spalonego obszaru, owiń go plastikową folią, aby zapobiec infekcji

Pomocne mogą być plastikowe torby z żywności lub produktów mrożonych. Materiały te nie przylgną do uszkodzonej powierzchni skóry i stworzą niezbędną barierę ochronną przed drobnoustrojami. Choć wygląda to dziwnie, naprawdę działa!

#3 Cukier – aby usunąć ból z języka, który został oparzony gorącym napojem, możesz użyć zwykłego cukru

Po prostu nałóż trochę cukru na język i odczekaj kilka minut, aż się rozpuści. Cukier zmniejsza pieczenie i przyczynia się do przywrócenia kubków smakowych. Choć raz cukier wyjdzie nam na dobre!

#4 Biustonosz – tradycyjny i niesilikonowy biustonosz może stać się tymczasową maską ochronną, jeśli zostaniesz uwięziony w dymie

Miseczki biustonosza wykonane z oddychających materiałów mogą odfiltrować dym i pył, które mogą uniemożliwić normalne oddychanie. Kto by pomyślał, że biustonosz może pomóc w ten sposób!

#5 Torebki na herbatę – herbata nie tylko pomaga usunąć obrzęk powiek, ale dzięki zawartym w niej garbnikom ma również właściwości przeciwzapalne i może usuwać podrażnienia po ukąszeniach owadów

Zaparz torebkę z herbatą, schłódź ją i nałóż na obgryziony obszar, aż przestanie swędzieć.

#6 Plastikowa strzykawka od syropu – te strzykawki pomiarowe są zwykle umieszczane w pudełkach z płynnymi lekami dla dzieci i mogą być również używane do usuwania drzazg

Połóż go na skórze, umieszczając krawędź drzazgi w otworze. Następnie szybko pociągnij część tłoka. Powinieneś wtedy zobaczyć drzazgę wewnątrz strzykawki, jeśli zrobiłeś to właściwie.

#7 Płatki owsiane – aby pozbyć się swędzenia spowodowanego oparzeniami słonecznymi, biorąc 15-minutową ciepłą kąpiel, dodają 200g płatków owsianych

Wystarczy umieścić go w małej, czystej rajstopie lub skarpetce i związać pod kranem, pozwalając wodzie przez niego się sączyć.

Czy wiedziałeś wcześniej o tak pomocnym zastosowaniu tych rzeczy?

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me, www.Instagram.com | Miniatura wpisu: instagram.com