×

Salma Hayek zdradziła, w jaki sposób dba o kondycję skóry twarzy. Chodzi o jeden prosty nawyk

Przemysł kosmetyczny jest pełen różnego rodzaju produktów do pielęgnacji skóry, każdego rodzaju skóry. Ktoś jednak kiedyś powiedział, że mniej znaczy więcej i coś w tym chyba jest…

Piękna meksykańska aktorka, a także reżyserka i producentka filmowa, Salma Hayek, zdradziła sekret swojej nieskazitelnej cery. Jak sama przyznała, nigdy nie myje twarzy rano! 56-letnia gwiazda twierdzi, że po przespanej nocy skóra ma idealne PH, a samo opłukanie twarzy i nałożenie na nią kremu powinno wystarczyć. Jakie korzyści płynął z prostego rytuały pielęgnacyjnego, który jest praktykowany przez samą Salmę Hayek?

Korzyści z mycia twarzy tylko raz dziennie

#1 Skóra staje się mniej tłusta

Zbyt częste mycie twarzy pozbawi ją olejków eterycznych, które zatrzymują wodę w skórze, zapewniając jej tym samym odpowiednie nawilżenie. W przypadku gdy Twoja skóra jest odwodniona, będzie produkować więcej sebum w celu zatrzymania pozostałej wilgoci. Częste mycie twarzy przy użyciu różnego rodzaju środków może powodować, że gruczoły będą produkować nadmierną ilość sebum pozostawiając skórę tłustą, a tego z pewnością chciałabyś uniknąć.

#2 Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry

Wystarczy spojrzeć na kondycję skóry Salmy Hayek. Aktorka, mimo 56 lat, wciąż wygląda oszałamiająco. Zwróć uwagę, że choć twoja skóra wygląda lepiej zaraz po oczyszczeniu lub złuszczeniu, efekt ten jest tymczasowy. W rzeczywistości, gdy zbyt często myjesz twarz, pozbywasz się martwych komórek naskórka, który stanowi barierę ochronna skóry. Bez tej warstwy ochronnej skóra jest bardziej wrażliwa, a przede wszystkim na przedwczesne zmarszczki.

#3 Ochrona skóry przed szkodliwym wpływem środowiska

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry jest jedyną warstwą, która jest gotowa stawić czoła wszelkim potencjalnym zagrożeniom ze środowiska zewnętrznego. Kiedy warstwa ta jest naruszona, skóra jest zupełnie „naga” (bezbronna), przez co jest narażona na wszelkie zanieczyszczenia i toksyny z zewnątrz. Nie trzeba już chyba mówić, że będą miały one zły wpływ na jej kondycję.

#4 Skóra bardziej nawilżona

Choć prawdą jest, że oczyszczanie skóry eliminuje wszelkie zanieczyszczenia, brud i jest niezbędnym krokiem w rutynowej pielęgnacji skóry, zbyt częste mycie twarz powoduje jej przesuszenie. Nie mniej jednak, kiedy rano obmywasz skórę twarzy tylko i wyłącznie woda, nie straci ona wielu potrzebnych i naturalnych olejków, które zapewniają jej zdrowie i nawilżenie.

#5 Mniej wyprysków

Częste mycie twarzy zaburza równowagę kwasową skóry, może prowadzić do podrażnień i zaczerwienień, niszczy wierzchnią warstwę skóry i umożliwia bakteriom przedostanie się do jej wnętrza. Widocznym skutkiem ubocznym mogą być wypryski, stany zapalne skóry, a nawet obfity trądzik.

A jak wygląda Twoja poranna pielęgnacja skóry twarzy?

Źródła: brightside.me, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować