×

Ta mieszanka sprawi, że Twoje stopy staną się gładkie i pozbawione odcisków. To naprawdę działa!

Nagromadzenie się martwych komórek skóry sprawia, że jest ona gruba. W Rezultacie zmniejsza się jej sprężystość oraz krążenie krwi.

Źródło: <a href=https://pixabay.com/photo-830503/">

Źródło: https://pixabay.com/photo-830503/

Pęknięte pięty nie są jedynie problemem estetycznym. Mogą powodować ból, a gdy stają się głębsze, brud łatwo się w nich gromadzi i prowadzi do zakażenia. Tak więc, ten problem musi zostać rozwiązany jak najszybciej.

Twarda skóra może być usuwana z użyciem pumeksu, po kąpieli lub pod prysznicem, gdy stopy są delikatniejsze. Nie usuwaj skóry ostrzem ani tarką, ponieważ możesz przypadkiem pozbyć się zbyt dużej ilości skóry i narazić się na obrażenia.

Źródło: <a href=https://pixabay.com/photo-375345/">

Źródło: https://pixabay.com/photo-375345/

Po usuwaniu martwego naskórka stopy muszą być odpowiednio pielęgnowane.

W tym celu możesz używać kremów nawilżających lub przygotować swój własny, naturalny krem. Olej kokosowy nadaje się do tego idealnie, gdyż doskonale regeneruje skórę. Weź trochę oleju kokosowego, posmaruj nim nogi i pozostaw na jakiś czas.

Kąpiel z rozmarynem, kwiatem limonki lub oliwą z oliwek, nie tylko działa nawilżająco na skórę stóp, ale wspomaga również krążenie krwi.

Powstawanie pęcherzy

źródło: <a href=https://pixabay.com/photo-1534608/">

źródło: https://pixabay.com/photo-1534608/

Nacisk, długotrwałe chodzenie na szpilkach i podrażnienia, wynikające z noszenia obcasów, sprawiają, że skóra staje się grubsza, co może prowadzić do powstawania pęcherzy.

Nagniotki i odciski mają żółty, biały lub szary kolor i nieregularne kształty. Zazwyczaj pojawiają się one na obszarach o największej sile nacisku.

Źródło: <a href=https://pixabay.com/photo-57128/">

Źródło: https://pixabay.com/photo-57128/

Oto receptura, która pomoże Ci rozwiązać problemy z pęknięciami, pęcherzy i odciskami:

Potrzebne składniki:

  •  300 miligramów aspiryny
  • 250 mililitrów brandy lub 70% alkoholu leczniczego

Przygotowanie:

  1. Rozdrobnij tabletkę aspiryny
  2. Wymieszaj proszek z brandy lub innym alkoholem 70%
  3. Pozostaw miksturę, aby odpoczywała przez 1 lub 2 dni

Stosowanie:

Potrząśnij lekarstwem przed aplikacją. Zanurz gazę w roztworze i umieść ją na problematycznym miejscu stopy. Zabandażuj gazę, załóż nylonową torbę na stopę i załóż na to skarpety. Pozostaw lekarstwo przez całą noc. Rano rano umyj stopy ciepłą wodą i nawilżaj gliceryną lub kremem.

Po 10 dniach nie będzie już pęknięć, pęcherzy, ani odcisków. Ten środek jest równie skuteczny w przypadku leczenia żylaków. Wszystko co musisz zrobić, to masować bolesne miejsca.

Może Cię zainteresować