Kategorie Zdrowie

Zwykła pianka do golenia leczy mocne oparzenia słoneczne. Ból znika już po 15 min!

Wyobraź sobie, że publikujesz na swoim Facebooku wpis o zdrowiu i lajkują Ci to m.in. lekarze! Nie liczą się Ci, których masz w znajomych. Niemożliwe? A jednak!

Pewna kobieta opublikowała zdrowotny wpis na swoim Facebooku i zebrała kciuki od prawdziwych lekarzy

Co takiego wywołało takie zainteresowanie? Kobieta zbyt długo przebywała na słońcu. Jej skóra była po prostu spalona. Tym razem jednak nie postawiła na lekarstwa, a na coś mega zaskakującego. Ciekawe czy Ty byś na to wpadł!

Kobieta chciała się podzielić swoimi spostrzeżeniami, ponieważ zauważyła, że jej znajomi nie znają tego sposobu!

Pewnie się nie spodziewasz, ale tę sztuczkę masz w swoim domu!

Sztuczką okazał się… krem do golenia ze spienionego mentolu!

Piana rozprowadzona na oparzenie, leczy skórę zaledwie w kilka godzin. To oznacza, że jest szybszy niż inne zabiegi, np. zimne okłady.

Dermatolodzy nie widzą przeciwskazań, a wręcz chwalą pomysł! Jak twierdzą, krem do golenia ma bardzo dobry skład, który nawilża skórę

Okazuje się, że krem do golenia ma dużo oleju i masła kokosowego. Jego wilgoć w połączeniu z gliceryną działa kojąco na skórę i szybko pomaga ja zregenerować.

Krem do golenia może uratować nasze ciało przed bólem jakiego możemy nabawić się przy oparzeniach słonecznych. Należy jednak pamiętać, że groźniejsze oparzenia należy koniecznie skonsultować z lekarzem!

Czy są minusy takiego stosowania kremu po goleniu? Owszem! Musimy pamiętać, by dbać o swoją skórę na słońcu i smarować się specjalnymi kremami z filtrami UV.

via GIPHY

Jeżeli jednak już zdarzy nam się taka sytuacja, to musimy pamiętać, że…

Kremy do golenia wywołują trądzik, szczególnie jeżeli zbyt długo jest zostawiony na naszej skórze

Jeżeli sytuacja tego wymaga, jak najbardziej możesz pomóc sobie w nagłym przypadku. Pamiętaj jednak, że zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem!

Źródło: shared.com | Fotografie: www.facebook.com, www.giphy.com