Kategorie Zdrowie

Parują Ci okulary podczas noszenia maseczki? Lekarz ma na to sprawdzone i wygodne rozwiązanie

Każdy, kto nosi okulary, prawdopodobnie przekonał się, że okulary i maseczka to nie najlepsze połączenie. Zaparowane okulary w końcu nie są niczym przyjemnym. Nie widzimy przez nie praktycznie nic, przez co w znacznym stopniu utrudniają normalne funkcjonowanie. Jak temu zapobiec?

„Proste, a czyni cuda”

Dr Daniel M. Heiferman, neurochirurg z Semmes Murphey Neurologic & Spine Institute w Memphis, pod koniec minionego tygodnia opublikował na swoim Twitterze trik, dzięki któremu nie mowy o zaparowanych okularach.

Proste, a czyni cuda! Opracowałem ten sposób będąc na sali operacyjnej. Zapraszam do dzielenia się tym genialnym rozwiązaniem, które może uratować czyjeś życie – napisał doktor

Youtube

Sprawdzone rozwiązanie na parujące okulary

Dlaczego okulary w maseczce parują? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Wydychane przez nas powietrze wędruje do góry, co odkłada się na szkiełkach okularów. Tyczy się to rzecz jasna nie tylko okularów korekcyjnych, ale także przeciwsłonecznych – wydychane przez nas powietrze nie wybiera :).

Żeby okulary nie parowały wystarczy zahamować przepływ ciepłego powietrza górą maseczki. Właśnie takim rozwiązaniem pochwalił się Dr Daniel M. Heiferman. Tweet lekarza błyskawicznie obiegł sieć. Na dzień dzisiejszy został zebrał blisko 170 tys. polubień i dziesiątki tysięcy udostępnień.

Doktor zaleca, aby przykleić część plastra do górnej części maseczki, a drugą część do grzbietu nosa. Zaznacza przy tym, aby plaster był tkaninowy, co zwiększa komfort użytkowania maseczki – nie podrażnia nosa nawet po wielu dniach użytkowania w przeciwieństwie do innego rodzaju klejących plastrów.

Twitter

Dr Heiferman przyznał, że próbował użyć zwykłej taśmy samoprzylepnej, aby uzyskać trwalsze uszczelnienie i zapobiec parowaniu okularów.

Rada? Jeśli nosisz okulary na co dzień i wiesz, że będziesz musiał nosić maseczkę przez dłuższy czas, koniecznie zabierz ze sobą plaster tkaninowy.

Źródła: twitter.com
Fotografie: www.youtube.com