Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Wystawiała swoją twarz na działanie pary wodnej. Dziś już wie, że było warto

Wzrost zanieczyszczenia powietrza, promienie słoneczne czy przetworzona żywność – wszystkie te czynniki nie sprzyjają kondycji naszej skóry, a zwłaszcza skóry twarzy. Zadbanie o nią w konsekwencji wymaga od nas dzisiaj czasach jeszcze więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej. Nie oznacza to jednak, że na jej pielęgnację musimy przeznaczać spore sumy pieniędzy. Istnieje bowiem metoda, na którą może pozwolić sobie dosłownie każdy! Chodzi o wystawianie twarzy na działanie pary wodnej.

Wystawianie twarzy na działanie pary wodnej oczyszcza, łagodzi i niweluje uszkodzenia skóry. Wystarczy, że będziesz to robić raz w tygodniu, aby zauważyć zmiany. Jakich zmian możesz się spodziewać?

para wodna na twarz
Pexels

Ekspozycja twarzy na działanie pary wodnej:

#1 Pomaga pozbyć się pozostałości po porach

Ciepło pary wodnej powoduje rozszerzenie się porów. Kiedy więc „zostaną otwarte”, sebum i inne nagromadzone i niepożądane w nich substancje zostaną wydalone. Uwolnij swoją twarz od porów, a efektem końcowym będzie czysta i promienna twarz.

#2 Pomaga pozbyć się bakterii i martwych komórek, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku

Twoja skóra jest największym organem Twojego ciała. Podobnie jak jego większość przechodzi przez ciągłe procesy regeneracyjne powodując jednocześnie gromadzenie się martwych komórek m.in. na Twojej twarzy. Choć nie mają one negatywnego wpływu na nasze ciało, mogą mieć wpływ na ograniczanie odpowiedniego dotlenienia skóry, a tym samym jej wygląd i kondycję. Ekspozycja twarzy na działanie pary wodnej pozwoli pozbyć się martwych komórek skóry umożliwiając tym samym uzyskanie pożądanych efektów.

Wystawiała swoją twarz na działanie pary wodnej. Dziś już wie, że było warto
Pxhere

#3 Pozwoli lepiej dotlenić twarz

Jedną z zalet ekspozycji twarzy na działanie pary wodnej jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu twarz zostaje dużo lepiej dotleniona. Nie przejmuj się, jeśli Twoja twarz po takim „zabiegu” będzie nieco bardziej zaczerwieniona, a wręcz przeciwnie – ciesz się! To znak, że Twoja twarz dostała solidną dawkę tlenu.

#4 Opóźni pojawienie się zmarszczek

Chyba nie ma kobiety, która chciałaby, aby na jej twarzy jak najszybciej zagościły zmarszczki. Miliony kobiet robi natomiast wszystko, aby proces ich powstawania ich uwydatniania jak najbardziej odsunąć w czasie. Ekspozycja twarzy na działanie pary wodnej wydaje się odgrywać tutaj swoją rolę. Jak już zostało wspomniane, wystawianie skóry na działanie ciepłej pary wodnej przyspiesza krążenie, a tym samym zwiększa produkcję kolagenu i elastyny – czynników odpowiedzialnych za uelastycznienie skóry, a tym samym opóźniających pojawienie się zmarszczek.

para wodna na twarz
Needpix

#5 Nawodni skórę

Uwolnienie skóry z sebum i zanieczyszczeń zmusza skórę do produkcji naturalnych olejków, które nawilżają skórę i podnoszą poziom jej nawodnienia. Ponadto ekspozycja skóry na działanie pary wodnej zwiększa przepuszczalność skóry.

#6 Pozwoli na lepsze wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry

Ekspozycja skóry na działanie pary wodnej nie jest lekarstwem. Przez wiele osób jest natomiast uznawane za nieodłączną część schematu pielęgnacji skóry. Wielu zwolenników tej metody zgodnie uważa, że dzięki ekspozycji twarzy na działanie pary wodnej dają swojej skórze więcej niż dają poprzez używanie kremów, olejków i innych produktów do pielęgnacji twarzy. Wynika to z poprawy krążenia i lepszego dotlenienia skóry. Ponadto wolne pory mogą wówczas wchłaniać więcej.

Źródła: brightside.me