×

Tym gwiazdom udało się rzucić palenie. Poznaj 6 kroków, które im pomogły i zerwij z nałogiem!

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że palenie papierosów prowadzi do ponad 7 mln zgonów rocznie. Nie ma więc co ukrywać, że ten nałóg jest jednym z najgroźniejszych dla naszego zdrowia. Coraz więcej osób stara się rzucić palenie, wśród nich są także znane gwiazdy. Być może staną się dla Ciebie pewnego rodzaju inspiracją do tego, aby zadbać o swoje zdrowie i skończyć z paleniem papierosów.

Przydatne wskazówki -jak skończyć z paleniem papierosów?

Być może próbowałeś już rzucić palenie. Wiemy. że nie jest to łatwe przedsięwzięcie, ale da się zrobić. Są pewne triki, dzięki którym zerwanie z nałogiem okaże się łatwiejsze.

1. Uświadom sobie jak szkodliwy dla twojego zdrowia i urody jest palenie papierosów.
2. Wyznacz dokładną datę, która będzie symbolicznym początkiem rozpoczęcia nowego etapu życia.
3. Pozbądź się z otoczenia wszystkich rzeczy, które kojarzą Ci się z paleniem papierosów. Mamy na myśli np. popielniczkę czy zapalniczkę.
4. Unikaj sytuacji, w których zawsze wychodziłeś na papierosa.
5. Znajdź sobie alternatywę dla tego nawyków. Mogą być to na przykład drażetki do ssania bez cukru albo szklanka wody. Ważne, żeby zająć czymś ręce i usta.
6. Może okazać się, że pomocne dla Ciebie będzie skorzystanie z suplementów wspomagających rzucenie palenia. Zawierają one w sobie pewną ilość nikotyny, dzięki czemu twój organizm nie odczuje odstawienia papierosów w tak dużym stopniu.

Znane gwiazdy, które rzuciły palenie

1# Adel

Gdy Adele zaczynała swoją karierę potrafiła wypalić dziennie nawet do 25 papierosów. W pewnym momencie w jej życiu nastała zupełna zmiana, a wraz z nią Adele postanowiła zerwać z nałogiem. Przyznaje, że ogromną motywacją do walki z uzależnieniem, były narodziny jej syna.

Uwielbiałam to, ale nie jest fajnie umrzeć na choroby spowodowane przez papierosy i sprawić, że twoje dziecko będzie zdewastowane” – powiedziała w jednym z wywiadów.

2# Jennifer Aniston

Jennifer przez wiele lat nie mogę uporać się z nałogiem. Przyznaję, że paliła przez blisko 20 lat. W walce z uzależnieniem pomocna okazała się praktyka jogi. Pozwoliło to aktorce wyciszyć organizm oraz pozbyć się nadmiaru stresu. Dziś aktorka zachwyca swym wyglądem.

h2# Mila Kunis

Przygoda z papierosami Kunis zaczęła się w momencie przygotowań do roli w filmie „Czarny łabędź”. Aktorka uznała, że będzie palenie to dobry sposób na zrzucenie paru kilogramów. Niestety przerodziło się to w nawyk z którym gwiazda nie mogła sobie poradzić. Obecnie gwaizda nie pali już od 10 lat, a podjęciu decyzji o rzuceniu palenia pomogła jej ciąża.

4# Charlize Theron

Aktorka paliła nawet do 3 paczek papierosów dziennie. Gdy po 30-stce zaczęła dostrzegać negatywne zmiany wywołane nałogiem postanowiła z tym skończyć. Patrząc na nią dziś można przyznać, że się opłacało.

Może Cię zainteresować