Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaDieta i odchudzanie

Owijam ciało folią, żeby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Czy to faktycznie działa?

Ludzie podejmują się różnych metod w celu zgubienia kilogramów czy też wizualnego wyszczuplenia ciała. Podczas gdy jedni podejmują się rygorystycznych diet i ciężkich treningów, inni szukają mniej popularnych rozwiązań, a jeszcze kolejni łączą jedno i drugie. Jedną z metod jest owijanie ciała folią, co ma prowadzić do wytworzenia efektu cieplarnianego i finalnego zmniejszenia masy ciała. Jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że ta metoda faktycznie ma sens.

Owijanie ciała folią

Owijanie ciała folią wzmaga pracę gruczołów potowych, poprawia krążenie krwi, a także wspomaga eliminację niebezpiecznych substancji oraz toksyn z organizmu człowieka, co finalnie przekłada się także na poprawę kondycji skóry.

Youtube

Jak owinąć ciało folią?

Metod owijania ciała folią jest wiele, jednak w tym artykule chcielibyśmy się skupić na dwóch…

Pierwsza z metod to zawijanie ciała z użyciem miodu. W tym celu należy umieścić trochę miodu w garnku i go pogrzać do momentu, aż zmieni swoją konsystencję na bardziej lejącą. Kiedy będzie już gotowy, możesz dodać do niego żółtko jajka i kilka kropli olejku jojoba lub olejku cytrynowego. gotową mieszanką rozprowadź po ciele, a następnie owiń się folią spożywczą. Dla uzyskania lepszego efektu włóż na siebie grube ubrania i przykryj się kocem (alternatywą będzie tutaj trening). Pozostań pod kocem przez godzinę, po czym zdejmij folię i obmyj ciało.

Druga metoda to zawijanie z użyciem niebieskiej glinki. Niektórzy uważają, że to najskuteczniejsza z metod z wykorzystaniem folii. Zacznij od peeling ciała. Następnie do ciepłej wody dodaj niewielką ilość niebieskiej glinki i mieszaj do momentu, aż zgęstnieje i zacznie przypominać krem. Powstałą mieszankę posmaruj wybraną część ciała, owiń ją folią, załóż ciepłe ubranie i tak jak w poprzednim przypadku, odczekaj godzinę lub wykonaj trening. Zaleca się stosowanie tej metody dwa razy w tygodniu, a już wkrótce zauważysz różnicę na swoim ciele. Skóra stanie się bardziej elastyczna i przyjemniejsza, podczas gdy poziom tłuszczu spadnie.

Youtube

Korzyści

Zbierzmy jeszcze raz korzyści płynące z owijania ciała folią w jednym miejscu:

  • wspomaganie utraty tkanki tłuszczowej, finalnie smuklejsza sylwetka
  • lepsza kondycja skóry
  • eliminacja toksyn z organizmu

Przeciwwskazania

Choć metoda owijania ciała folią przynosi zaskakujące efekty, nie jest przeznaczona dla wszystkich. Nie powinny jej stosować osoby cierpiące na dolegliwości sercowo-naczyniowe, rozległe żylaki czy podwyższone ciśnienie krwi.

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: Optimized by JPEGmini 3.14.2.84235 0x0149113e (miniatura wpisu), www.youtube.com