Kategorie AkcesoriaAktywność fizyczna / fitnessZdrowie

Kiedy zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness? Ministerstwo nie ma dobrych wieści

Kiedy zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness? To pytanie, które zadają sobie dzisiaj tysiące, jak nie miliony Polaków, którzy z niecierpliwością czekają na to, kiedy trening w domowych warunkach stanie się już tylko wspomnieniem. Niewątpliwie dobra wiadomość jest taka, że otwarcie basenów i siłowni to jeden z etapów odmrażania sportu. Etapów, na który przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Walka o otwarcie basenów

O otwarcie basenów wielokrotnie apelowali już instruktorzy pływania, jak i specjaliści, którzy są przerażeni spadkiem kondycji fizycznej Polaków. W swoich petycjach podkreślają, że aktywność fizyczna jest podstawą Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, która w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą zapobiega rozwojowi nadwagi, otyłości i wielu innych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia schorzeń. Wielu z nich nie rozumie decyzji ze strony rządu podkreślając, że stosowane na basenach sposoby dezynfekcji wody oraz odkażania powierzchni tworzą miejsca bezpieczne dla użytkowników.

Kiedy zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness? Ministerstwo nie ma dobrych wieści
Public Domain Pictures

Brak pracy, brak dochodu

Oczywiście stoi również za tym brak pracy. Takie osoby, jak trenerzy personalni, asystenci na siłowniach, instruktorzy pływania, obsługa basenów czy instruktorzy w klubach fitness w zaistniałej sytuacji najczęściej nie zarabiają.

Kiedy będzie można korzystać z pływalni?

Data oficjalnego otwarcia basenów wciąż nie jest znana.

W chwili obecnej nie ma takiej możliwości… W kolejnych etapach rozważane jest umożliwienie korzystania między innymi z pływalni. Terminy realizacji poszczególnych etapów są uzależnione od sytuacji epidemicznej – czytamy na stronie Ministerstwa Sportu w odpowiedzi na pytanie, kiedy będzie można korzystać z pływalni

Kiedy zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness? Ministerstwo nie ma dobrych wieści
Pxfuel

Plan odmrożenia sportu

Plan odmrożenia sportu w Polsce został podzielony przez rząd na pięć poszczególnych etapów. Czy wiadomo o ich datach i czego dotyczą poszczególne etapy?

Etap 1: etap pierwszy, w których umożliwiono korzystanie z lasów i parków miejskich w celach rekreacyjnych, jest już za nami.

Etap 2: etap drugi został wprowadzony w życie z dniem 4 maja. Tuż po weekendzie majowym otworzono infrastrukturę sportową pod gołym niebem, tzn. boiska szkolne, piłkarskie i stadiony sportowe.

Etap 3: w etapie trzecim którego data jest jeszcze nie znana, zostaną przywrócone zajęcia sportowe w halach i salach sportowych, a także zostanie umożliwione przeprowadzanie treningów grupowych w sportach zawodowych

Etap 4: czwarty etap to wyczekiwane przez wielu otwarcie basenów siłowni, klubów fitnes, a także parków trampolin, ścianek wspinaczkowych, klubów tanecznych itp. Data póki co wciąż nie została podana.

Etap 5: etap piąty, czyli etap, który zostanie odmrożony jako ostatni, pozwoli na organizację imprez masowych. Wszystko wskazuje na to, że będą obowiązywać w nich jednak zupełnie nowe zasady sanitarne

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl