Kategorie Zdrowie

Anestezjolog drżącym głosem ostrzega, jak mogą wyglądać ostatnie chwile Twojego życia

Anastazjolog opublikował nagranie, w którym drżącym, łamiącym się głosem ostrzega, jak mogą wyglądać ostatnie chwile Twojego życia w dobie pandemii COVID-19. Każdego dnia w podobny sposób w Polsce odchodzi w ostatnich tygodniach setki pacjentów dziennie.

Personel medyczny na całym świecie jest na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego

W wielu państwach służba zdrowia jest na granicy wydolności, a lekarze muszą decydować, kogo podłączyć do aparatury ratującej życie. To straszliwa tragedia zarówno dla bliskich ofiar, jak i samego personelu medycznego, który nieustannie apeluje o ostrożność, a zwłaszcza zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i dezynfekcję dłoni.

Pixinio

Leczył ponad 1000 pacjentów chorych na COVID-19. Doskonale wie, jak wyglądają ostatnie chwile ich życia

Jednym z lekarzy, który drżącym głosem zaapelował do ludzi o zachowanie wszelkich środków ostrożności, jest pediatra i lekarz intensywnej opieki, dr Ken Remy, który pracuje na co dzień w Washington Medical Center w St. Louis. Z relacji opublikowanej przez lekarza dowiadujemy się, że leczył ponad 1000 pacjentów chorych na COVID-19, z czego 100 intubował.

Facebook

Tragiczny finał

Doktor Ken Remy opublikował na Facebooku wstrząsające, a zarazem przestrzegające nagranie. Widzimy na nim, jak lekarz trzyma w dłoniach wziernik krtaniowy, rurkę krtaniową i symuluje intubację chorego, którym w punktu widzenia kamery jest widz. Podczas ratowania życia chorego dodaje:

To właśnie zobaczysz pod koniec życia, jeśli nie będziesz ostrożny… Mam nadzieję, że ostatnie chwile Twojego życia nie będą tak wyglądać. Jeśli jednak nie zaczniesz nosić maseczki, jeśli nie zaczniesz utrzymywać dystansu społecznego, jeśli nie zaczniesz myć rąk regularnie, obiecuję Ci, że czeka Cię taki widok

To właśnie zobaczy Twoja matka, ojciec lub dzieci, gdy zachorują na COVID-19. To poważna sprawa. Błagam was, proszę, zastosujcie środki ostrożności w celu ograniczenia przenoszenia tego patogenu, abyśmy mogli skutecznie zapobiegać chorobom u was i waszych bliskich – mówi dr Ken Remy

„To właśnie zobaczysz pod koniec życia, jeśli nie będziesz ostrożny”

Sytuacja jest bardzo poważna

W stanie Missouri, gdzie na co dzień mieszka i pracuje dr Ken Remy, dziennie przybywa ponad 4 000 potwierdzonych przypadków zakażeń. Na domiar złego jest coraz więcej osób, które uważają, że nie boją się wirusa i nierzadko za nim mają przestrzeganie wszelkich zaleceń, co zdaniem lekarza może się dla nich naprawdę źle skończyć.

Uważajcie na siebie…

Źródła: www.facebook.com, CNN
Fotografie: www.facebook.com