×

Osoby, które wprowadziły to ćwiczenie do treningu, widzą ogromne efekty już po 30 dniach!

Poprawnie wykonywane ćwiczenie deski rewelacyjnie wzmacnia i  modeluje nasze ciało. Jest ćwiczeniem polegającym na napinaniu i rozluźnianiu danej partii mięśni w odpowiedniej pozycji. Opieramy się na przedramionach zginając ręce w łokciach pod kątem prostym, barki pod łokciami, ciało unosimy na palcach naszych stóp. Dziecinnie proste ćwiczenie? Wystarczy pozostać w tej pozycji ok. 30 sekund, niewytrenowane mięśnie bardzo szybko będą chciały się poddać. Dlaczego jednak warto się nie poddawać?

#1 Efekty wizualne

Wysmukla i modeluje całe ciało. Jeśli marzy Ci się większe wcięcie w tali, zgrabne uda, pupa i płaski brzuch, nie zastanawiaj się i zacznij ćwiczyć plank. Już po miesiącu regularnych ćwiczeń zauważysz pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

#2 Więcej siły

Ćwiczenie deski wzmacnia przede wszystkim mięsień prosty i poprzeczny brzucha, prostownik grzbietu, mięśnie naramienne i klatki piersiowej. Na sile zyskują również mięśnie ud, pośladków i łydek. Zwiększając czas utrzymania odpowiedniej pozycji w tym ćwiczeniu szybko poczujesz, że twoje mięśnie są mocniejsze a ty możesz więcej.

#3 Przyspieszony metabolizm

Wykonanie tego ćwiczenia w krótkim czasie spala więcej kalorii niż nie jedno z tradycyjnych ćwiczeń. Dzięki temu nasz metabolizm przyspiesza i szybciej pozwala pozbyć nam się zbędnej tkanki tłuszczowej.

#4 Lepsza równowaga i postawa ciała

Wzmacniając nasze mięśnie zmuszając je do utrzymania przyjętej pozycji przez określoną liczbę sekund, a z czasem minut, zyskujemy lepszą równowagę. Bardziej naturalnie przyjdzie utrzymanie na co dzień prostej postawy ciała, przestaniesz się garbić a brzuch będzie naturalnie spięty.

#5 Zdrowszy kręgosłup

To właśnie mięśnie które znajdują się przy kręgosłupie są odpowiedzialne za utrzymanie w pionie naszego ciała, ich kondycja decyduje o naszej postawie. Wykonywanie deski wzmacnia rdzeń ciała, redukuje bóle kręgosłupa co skutkuje poprawą naszej sprawności.

#6 Rozluźnienie mięśni

Budując siłę w wybranych grupach mięśniowych stajesz się bardziej elastyczny, mięśnie na których skupia się dane ćwiczenie rozciągają się i rozluźniają. Poprawnie wykonując to ćwiczenie rozciągniesz również wszystkie ścięgna pleców, łuki nóg oraz palce u stóp.

#7 Poprawa nastroju

Każda aktywność fizyczna jest impulsem do zmiany naszego nastroju. Ćwiczenie deski skupia się na tych partiach mięśniowych które są spięte i sztywne przede wszystkim od długotrwałego przesiadywania przed komputerem. Rozładowując więc te napięcia mamy gwarancje, że nasze ciało i psychika poczują się znacznie lepiej.

Może Cię zainteresować