Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Proste i przyjemne ćwiczenie, które może pomóc zmniejszyć za duży brzuch

Lato już za rogiem, upały dają się we znaki, a Ty zamartwiasz się swoją sylwetką? Jeżeli tak, mam dla Ciebie pomoc. Zobacz, czy Ci się spodoba i czy zechcesz ją wypróbować. 

Jeśli próbujesz zmniejszyć swój brzuch, ale nie znajdujesz czasu na pełny trening, rozwiązaniem może być japońskie ćwiczenie. Mówi się, że to szybkie, ale skuteczne ćwiczenie, które jest w stanie przekształcić oponkę w płaski i napięty brzuch w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Sztuczka polega na skupieniu się na napinaniu i rozciąganiu mięśni pleców i brzucha.

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 1: Start

Pamiętaj, że niezależnie od tego czy ćwiczysz na siłowni czy w domu, rozgrzewka jest podstawą. Poruszaj każdą częścią swojego ciała, zaczynając od głowy, a kończąc na palcach u stóp. 

Po rozgrzewce stań prosto z rękami opartymi na biodrach. Możesz użyć maty do jogi lub stanąć na dywanie, by uniknąć zranienia stóp.

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 2: Przygotowanie

Połóż ręce na biodrach, aby zachować równowagę i rozstaw nogi bardzo szeroko.Pamiętaj, że każda stopa powinna być lekko skierowana na zewnątrz.

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 3: Pochylenie

Połóż ręce na kolanach i pochyl się do przodu. Teraz poczujesz, jak działają mięśnie ud. Pamiętaj, aby wykonywać każdy ruch powoli i precyzyjnie, upewniając się, że odczuwasz napięcie we wszystkich mięśniach.

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 4: Rotacja

W tym kroku ćwiczenie dociera do rdzenia. Pochyl się do przodu, obracając prawe ramię w lewo i do wewnątrz. Twoje lewe ramię idzie do tyłu. Powinieneś czuć rozciąganie mięśni ud, talii i pleców. 

Przytrzymaj tę pozycję przez 3 sekundy i wróć do poprzedniej pozycji.

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 5: Oddech

Będąc w tej pozycji, dobrze jest wziąć głęboki oddech przed powrotem do pozycji rotacyjnej. Dotlenienie mięśni jest bardzo ważne podczas ćwiczeń!

Oponka na brzuchu, co robić – Krok 6: Powtórka

Powtórz krok 4, czyli ćwiczenie rotacyjne, ale w przeciwnym kierunku. Obróć lewe ramię w prawo i do wewnątrz. Twoje prawe ramię powinno się cofać. 

To ćwiczenie pomaga rozwijać elastyczność, pozwala odpocząć plecom i napina mięśnie, na których się koncentrujesz. 

Wykonaj 2 zestawy po 10 powtórzeń, by uzyskać optymalne wyniki i pamiętaj, że dobrze jest wyrobić sobie nawyk tych ćwiczeń i połączyć je ze zdrową dietą, by efekty były szybsze. 

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me, www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com pinterest.com