×

10 powodów, które powinny Cię przekonać, że olejek kadzidłowy jest dobry dla Twojego zdrowia

Już starożytni Grecy, Egipcjanie i Rzymianie wiedzieli o korzystnym działaniu olejku kadzidłowego. Mieszkańcy Egiptu kąpali się w nim, aby wyglądać młodziej i czuć się lepiej.

Wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Uzyskiwany jest w wyniku destylacji żywicy kadzidłowca indyjskiego (łac. Boswellia Serrata). Ma korzenny zapach. Gdy poznasz jego zastosowanie i to, jakie efekty daje, już nigdy z niego nie zrezygnujesz.

1. Łagodzi kaszel

Posmaruj nim delikatnie szyję i zawiń szalikiem. Można także kilka kropel wlać do szklanki wody i płukać mieszanką gardło.

<a href=gutfuerdich">

gutfuerdich

2. Blizny

Olej kadzidłowy połącz z kokosowym i nanieś na swoją bliznę, delikatnie masując. Po kilku zastosowaniach powinna być zauważalna różnica.

3. Ukąszenia owadów

Jeśli skóra swędzi i jest czerwona, może pomóc olejek kadzidłowy. Wystarczy kilka kropel nanieść na zmienioną chorobowo skórę.

<a href=pixabay">

pixabay

4. Układ odpornościowy

Kilka kropel wzmocni Cię i będziesz odporny na przeziębienia i inne choroby związane z osłabienieniem tegoż układu.

5. Nastrój

Gdy wsmarujesz olejek w szyję, poczujesz spokój, ulgę i będziesz bardziej zrównoważony. Dlaczego tak się dzieje? Substancja stymuluje produkcję noradrenaliny i dopaminy, które radzą sobie ze zmęczeniem, złym samopoczuciem i ogólnym rozbiciem.

<a href=flickr">

flickr

6. Gojenie się ran

Jeśli się skaleczysz lub masz drobny uraz, nanieś na ranę kilka kropel olejku. Będzie goić się szybciej.

7. Pozbywanie się zmarszczek

Nie musisz korzystać z kosztownych zastrzyków botoksu, aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami. Połącz olejek z kilkoma liśćmi lawendy i taką mieszankę nakładaj rano i wieczorem na twarz, a po chwili zmyj letnią wodą.

8. Strach

Jeśli cierpisz z powodu różnych lęków, nasmaruj olejkiem dłonie i przyłóż do twarzy, aby głęboko go wdychać. Poczujesz się spokojniejszy i bardziej zrelaksowany.

9. Problemy ze snem

Kilka kropel wlej do miski z wodą i połóż ją przy łóżku. Zaśniesz jak dziecko.

Sleeping

10. Medytacja

Olejek pomaga głębiej oddychać i dlatego jest często stosowany w medytacji. Lepsza koncentracja i łatwiej się zrelaksować.

meditation

Może Cię zainteresować