×

Ten olejek eteryczny działa lepiej niż silne leki przeciwbólowe. Podpowiadamy, jak go używać

Mało kto wie, że istnieje coś takiego, jak organiczny olejek eteryczny z helichrysum. Jak to możliwe, skoro ma tak zbawienne właściwości dla ludzkiego organizmu? Okazuje się, że koncerny farmaceutyczne ukrywają go przed opinią publiczną, ponieważ jego efekty przeciwbólowe są silniejsze niż efekty komercyjnych środków, które możemy kupić w aptekach. Czas więc odkryć prawdę na temat oleju eterycznego z helichrysum. Czym tak naprawdę jest i jak go stosować?

Olejek eteryczny z helichrysum

Olejek eteryczny z helichrysum jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Helichrysum Italicum – rośliny curry. Curry natomiast pochodzi z takich krajów, jak Włochy czy Francja. Ze względu na jego rzadkie występowanie, olej pochodzący z tej rośliny jest stosunkowo drogi. Nie mniej jednak jego właściwości przemawiają za tym, że wciąż jest produktem, który warto mieć na półce w domu.

  • działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo
  • zapobiega powstawaniu siniaków
  • usuwa toksyny i zwalcza stany zapalne
  • rozluźnia spięte mięśnie i tkankę łączną
  • łagodzi bóle stawów
  • działa przeciwutleniająco

Większość dostępnych na rynku leków oferuje zazwyczaj nie więcej niż 2 z wymienionych efektów. Dla przykładu aspiryna działa na zwalczanie stanów zapalnych i jest rozrzedza krew.

Olejek eteryczny z helichrysum – sposób użycia?

Sposób użycia zależy od dolegliwości, z którą się zmagamy.

Jeśli mamy do czynienia z silnym bólem, należy nałożyć nierozcieńczony olejek eteryczny z helichrysum na bolący obszar. Kiedy ból ustąpi, rozcieńcz go z olejem nośnikowym (np. oliwa z oliwek, jojoba) w stosunku 1:5 i wmasowuj go w obolałe miejsce. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie do momentu aż ból ustąpi.

Przewlekły ból nie pozwala Ci na normalne funkcjonowanie? Bolą Cie stawy lub nie wiesz jak poprawić przepływ krwi w dotkniętym obszarze? Rozcieńcz olejek eteryczny z helichrysum w oleju nośnikowym w stosunku 1:10 i nanieś go na obolałe miejsce. W razie potrzeby stopniowo zwiększaj zawartość olejku. Do przygotowanej mieszanki śmiało możesz dodać również czarny pieprz lub olej imbirowy. W ten sposób uzyskasz dodatkowo efekt rozgrzewający. W przypadku, gdy chcesz uzyskać efekt chłodzenia, zamiast pieprzu lub oleju imbirowego dodaj olejek miętowy.

O czym warto pamiętać?

Choć nie odnotowano skutków ubocznych działania olejku eterycznego z helichrysum, należy zachować ostrożność w przypadku stosowania go na otwarte rany lub podczas brania leków rozrzedzających krew. Olejek może działać bowiem na krew rozrzedzająco, co może zakłócić naturalny proces krzepnięcia krwi w organizmie.

Źródła: zdroweporadniki.pl

Może Cię zainteresować