Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Olej z czarnego pieprzu pomoże Ci rzucić palenie. Naukowcy potwierdzają jego korzyści zdrowotne

Olejkiem eterycznym wartym uwagi jest olej z nasion czarnego pieprzu. Naukowcy odkryli jego liczne korzyści zdrowotne w tym usuwanie kwas moczowy, zmniejszenie pragnienia sięgnięcia po papierosa i czy zapobieganie artretyzmowi. Czas najwyższy sięgnąć po niedoceniane dobrodziejstwa natury.

olej z czarnego pieprzu
źródło: canva

Olejek z czarnego pieprzu jest uzyskiwany w procesie ekstrakcję CO2 lub destylacji z parą wodną. Ma pikantny, ciepły, pieprzny i piżmowy aromat. Wśród osób praktykujących naturalne sposoby leczenia, olejek powszechnie stosowany jest w problemach z układem pokarmowym i nerwowym. To dlatego, że wykazuje silne działanie pobudzające krążenie i wspiera równowagę emocjonalną.

Jednak to nie jedyne właściwości tego produktu. Badania potwierdziły liczne korzyści zdrowotne oferowane przez olejek eteryczny z czarnego pieprzu. W tym łagodzenie bólu, detoksykację organizmu, eliminację nadmiaru kwasu moczowego i zmniejszenie łaknienia papierosów.

Ze względu na to, że czarny pieprz ma wyjątkową zdolność wspomagającą prace mózgu, zwiększa jasność umysłu, koncentrację oraz pamięć. Jest również powszechnie stosowana przez osoby prowadzące aktywny tryb życia ze względu na swoje właściwości rozgrzewające i energetyzujące.

Olej z czarnego pieprzu ma silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne. Ponadto zawiera szereg korzystnych substancji zdrowotnych tj. piperyna, alfa-termineol, mangan, żelazo , potas, wapń, beta-karoten, fosfor, selen i witaminę K.

W jakich dolegliwościach zdrowotnych warto sięgnąć po olej z czarnego pieprzu?

olejek z czarnego pieprzu
źródło: canva

Olejek można stosować profilaktycznie by zapobiegać, ale będzie również przydatny w problemach związanych z:

Bólem mięśni – Możesz użyć go miejscowo, aby złagodzić ból.
Trawieniem – Nałóż go na skórę brzucha w okolicach bólu lub zażyj 1-2 krople dziennie.
Podwyższonym ciśnieniem krwi – Olejek ma zdolność obniżania ciśnienia. Dodaj kilka kropli do szklanki wody i wypij.
Reumatyzmem i bólem stawów – Nałóż 2-3 krople na dotknięty obszar, aby złagodzić zapalenie stawów, dnę moczanową i przewlekły reumatyzm.
Uzależnieniem od papierosów – Badanie wykazało, że olejek zmniejsza apetyt na papierosy i objawy lęku u palaczy próbujących rzucić palenie. Możesz po prostu wdychać go w momencie chęci sięgnięcia po pierosa.
Problemach z oddychaniem – Zastosuj go wewnętrznie lub wdychaj bezpośrednio z butelki.

Ponadto badania wykazały, że olejek z czarnego pieprzu jest bardzo korzystny w przypadku IBS, insulinooporności, lęku i depresji, wysokiego poziomu cukru we krwi oraz stanów zapalnych.

Źródła: www.healthyfoodhouse.com