Kategorie CiałoTwarzUrodaWłosyZdrowie

Naukowcy odkryli, że ten naturalny olej zabija komórki rakowe

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów. Niestety nie wszystkie konwencjonalne metody leczenia, takie jak chirurgia i chemioterapia, ratują życie chorego. Niekiedy warto sięgać po inne alternatywne środki, nie wykluczając tego, co zalecają lekarze.

Olej kokosowy potrafi zdziałać cuda i sięgają po niego wszyscy zwolennicy naturalnych metod walki z nowotworem. Jest to iskierka nadziei dla każdego chorego. Amerykańscy naukowcy z University of Adelaide opublikowali w medycznym magazynie Cancer Research badania, w których udowadniają, że kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym skutecznie walczy z nowotworem.

W ciągu zaledwie dwóch dni ten magiczny składnik pozbył się 90% komórek rakowych z organizmu. Badania przeprowadzono w laboratorium na płytkach Petriego na żywym organizmie.

olej kokosowy rak jelita grubego (2)

Niestety ciągle brakuje środków finansowych na przeprowadzenie dalszych badań klinicznych. Kwestia finansowa jest barierą, która uniemożliwia dalsze prace nad lekiem.

olej kokosowy rak jelita grubego (3)

Olej kokosowy ma wiele innych pozytywnych właściwości dla zdrowia. Kwas laurynowy wzmacnia układ odpornościowy.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Żywienia olej chroni przed chorobami, a nawet może leczyć. W szczególności pomaga przy osteoporozie, wirusach (zapalanie wątroby, opryszczka), zapaleniach pęcherzyka żółciowego czy demencji starczej. Ponadto pomaga w łagodzeniu działań ubocznych chemioterapii.

olej kokosowy rak jelita grubego (4)
Źródło: heftig.de | Fotografie: pixabay.com, pixabay.com, pixabay.com