×

Niezwykła moc oleju Copaiba. Uśmierzy przewlekły ból, złagodzi egzemę i zlikwiduje trądzik

Olejki eteryczne oferują wiele korzyści dla naszego zdrowia. Bywa i tak, że oleje okazują się o wiele skuteczniejsze niż komercyjne farmaceutyki dostępne w aptekach. Z czego wynik ich niezwykła moc uzdrawiania?

Copaiba – jeden z najzdrowszych olejków eterycznych

źródło: google

źródło: google

Copaiba to rodzaj południowoamerykańskiego drzewa z rodziny Copaifera. Roślina ta skrywa w sobie magiczną moc lecznicą w postaci żywicy, którą wydobywa się nacinając lub przecierając pnie drzew. Konsystencja, jak przystało na żywicę jest niezwykle lepka i gęsta. Olej Copaiba jest specjalną mieszanka czterech różnych gatunków żywicy drzew copaiba, poddanym odpowiedniej obróbce.

źródło: google

źródło: google

Mieszkańcy Ameryki Południowej używają go od wieków. Dzięki swoim właściwościom jest powszechnie dodawany do różnych produktów kosmetycznych, takich jak perfumy, kremy, balsamy i mydła.

Przede wszystkim olej copaiba jest niezwykle skuteczny w leczeniu chorób skóry. Jego stosowanie poleca się osobą cierpiącym na egzemę, łuszczycę i trądzik. Naukowcy odkryli, że niektóre odmiany tego preparatu, mają silne właściwości przeciwzapalne.

źródło: google

źródło: google

Ponadto badanie opublikowane w 2012 roku wykazało, że olej i żywica copaiba mogą wykazywać działanie neuroprotekcyjne w przypadku udaru, urazu mózgu czy rdzenia kręgowego.

Olej ten wykazuje obwodowe i ośrodkowe działanie przeciwbólowe. Dzięki właściwościom antynocyceptycznym blokuje odczuwacie bolesnego bodźca przez neurony czuciowe. Na podobnej zasadzie działają leki opioidowe, które jak wiadomo są bardzo silnymi farmaceutykami. Wynika z tego, że olej Copaiba mógłby być wykorzystywany w leczeniu różnych chorób związanych z przewlekłym bóle tj. zapalenie stawów.

Swoje właściwości zdrowotne zawdzięcza obecności kannabinoidu beta-kariofilenu (BCP), a także wielu innych zawartych w nim związków przeciwzapalnych i przeciwutleniających.

Olej Capiba wykazuje również korzystne działanie w przypadku:
– stanów lękowych i depresyjnych,
– chorób serca
– problemów trawiennych,
– słabej odporności,
– chorobach układu oddechowego.

Olej Copaiba – jak stosować?

Olejek ten można stosować na 3 sposoby

1# Stosowanie wewnętrzne

Jest bezpieczny do spożycia, ale nie smakuje najlepiej, gdyż jest silnie skoncentrowany. Lepszym pomysłem będzie dodanie kilka kropel do jedzenia lub napoju.

2# Inhalacja

Olejek można również dodać do dyfuzora i wdychać przyjemny aromat. Jeżeli nie masz takiego urządzenia, wąchaj jego zapach bezpośrednio z butelki. To uspokoi twój umysł i zwalczy stres, niepokój i depresję.

3# Stosowanie miejscowe

W przypadku stosowania miejscowego umieść kilka kropli olejku na waciku kosmetycznym i nałóż na skórę. W ten sposób możesz wspomóc leczenie zmian skórnych.

Źródła: www.healthyfoodhouse.com

Może Cię zainteresować