Kategorie Aktywność fizyczna / fitness

Osoby regularnie uprawiające ogródek mają lepsze zdrowie i są zadowolone z życia

Podczas gdy niektórzy ludzie lubią chodzić na siłownię, inni nie mogą się tam odnaleźć. Jeśli ćwiczenia Cię nie ekscytują, prawdopodobnie nie korzystasz z treningów. Gdyby tylko był sposób na skorzystanie z czegoś nie tak uciążliwego…

Na szczęście jest. Zgodnie z badaniami, zajęcia rekreacyjne, takie jak ogrodnictwo, mogą mieć wiele korzyści fizycznych!

Ogrodnictwo, a zdrowie – Ostatnie badanie, opublikowane w British Journal of Sports Medicine, mierzyło wśród uczestników „aktywność fizyczną w czasie wolnym”. 

Po porównaniu czasu aktywności fizycznej w czasie wolnym z ryzykiem chorób układu krążenia, raka i innych różnych form śmierci, wyniki były całkiem niesamowite i zadowalające.

Podczas gdy zalecana tygodniowa ilość wysiłku wynosi 150 minut, wykonywanie „aktywności fizycznej w czasie wolnym” przez zaledwie 10–59 minut w tygodniu spowodowało 18-procentowe zmniejszenie ryzyka śmiertelności całkowitej. 

Ogrodnictwo, a zdrowie – I najwyraźniej im więcej robisz, tym mniejsze ryzyko; osoby, które w ciągu tygodnia wykonały od 150 do 299 minut aktywności fizycznej miały 31-procentowy spadek śmiertelności.

„Aktywność fizyczna w czasie wolnym” może odnosić się do wszystkiego, co wywiera aktywność fizyczną, ale jest bardziej zabawna niż monotonna rutyna na siłowni

Tak więc spędzanie nocy na tańcu w mieście kwalifikuje się jako „aktywność fizyczna w czasie wolnym”, podobnie jak spacery, wędrówki i pływanie.

Jednak jednym z najlepszych działań dla tego rodzaju korzyści jest ogrodnictwo

W przeszłości przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że regularne ogrodnictwo pomaga utrzymać szczytową formę fizyczną. 

Niezależnie od tego, czy chodzi o odchwaszczanie, przycinanie, zgrabianie, możesz pomóc w spaleniu nawet 300 kalorii w ciągu godziny! Ponadto powiązane czynności, takie jak pikowanie, podnoszenie i uprawianie, mogą pomóc zwiększyć napięcie i siłę mięśni. Dlatego prawdopodobnie czujesz ból po dniu spędzonym w ogrodzie.

Ogrodnictwo, a zdrowie – Poza korzyściami fizycznymi, ogrodnictwo ogólnie wiąże się z wieloma innymi korzyściami zdrowotnymi, w tym mniejszą depresją, lękiem i stresem, zgodnie z metaanalizą opublikowaną w raportach medycyny prewencyjnej. 

Okazało się również, że ludzie, którzy regularnie uprawiają ogródek, mieli lepsze poczucie zadowolenia z życia w ogóle. Ogrodnictwo było również związane z największą korzyścią dla osób starszych, przyczyniając się do zmniejszenia upadków, a nawet zmniejszenia zapotrzebowania na leki.Ogrodnictwo, a zdrowie – Ogrodnictwo, a zdrowie –

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.freepik.com, www.Pinterest.com | Miniatura wpisu: google.com