Kategorie Zdrowie

Podzielił się zdjęciami zrobionymi na 745 dni od rzucenia narkotyków. Przemiana zachwyca

Jego historia stała się inspiracją dla ludzi z całego świata. Wszystko za sprawą jego niezwykłej przemiany. Przemiany z człowieka, który nie wyobrażał sobie życia bez używek, w człowieka wolnego od wszelkich nałogów. Przemiana, jaka w tym czasie zaszła w jego wyglądzie zewnętrznym jest niesamowita!

Jego metamorfoza zachwyciła świat

Tydzień temu nasz bohater zamieścił w sieci kilka zdjęć z czasów, kiedy nie był w stanie odmówić sobie narkotyków i teraz, 745 dni od momentu ich odstawienia.

Twitter

Bohaterem ze zdjęć jest Travis, mężczyzna, który od przeszło dwóch lat świętował wolność od opiatów (substancji psychoaktywnych, do których zaliczamy m.in. morfinę czy kodeinę), a także benzodiazepinu (grupy leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym, przeciwdrgawkowym). Kiedy Travis zauważył, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się jego historia i przemiana (post zdobył blisko 850 tys. polubień, 70 tys. udostępnień i tysiące komentarzy) postanowił dołączyć do dyskusji na portalu Reddit, aby opowiedzieć nieco więcej o swoich przeżyciach i doświadczeniach.

Najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem w życiu, było przebywanie na odwyku przez ponad półtora roku, ponieważ nie mogłem sobie zaufać – pisał o sobie Travis

Twitter

W komentarzach pod zdjęciami Travisa można znaleźć również zdjęcia osób, które również wygrały swoją walkę z narkotykami

Inspirujące historie, taka jak ta, pokazują, że bez względu na to, w jakim bagnie się znaleźliśmy, nigdy nie jest za późno na lepsze jutro. Drastyczne zdjęcia Travisa z przeszłości i dające nadzieję zdjęcia mężczyzny aktualne wyrażają więcej niż tysiąc słów. Miejmy nadzieję, że trafią do jak największej ilości osób. Kto wie, być może w ten sposób pomogą przynajmniej jednej osobie uzależnionej od narkotyków odstawić je na bok. Pomogą osobie, która desperacko potrzebuje motywacji i wsparcia.

Twitter

Raport o stanie narkomanii w Polsce 2019

Problem narkomanii w Polsce nie jest tak powszechny, jak chociażby w USA. Nie mniej jednak ma on miejsce i nie można o nim nie mówić. Jaka więc jest skala używania narkotyków w Polsce? Czy jesteśmy krajem z dużym problemem narkotykowym? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Źródła: www.boredpanda.com
Fotografie: twitter.com