Kategorie UrodaWłosy

„Odwrócone” mycie głowy. Nowa metoda pielęgnacji, która zdobyła uznanie ekspertów

Reverse Hair Washing to nowa metoda mycia włosów, na której punkcie oszalał cały internet. Dzięki temu zabiegowi będziesz miała piękne, lśniące i gładkie włosy. A co najlepsze, możesz wykonać go samodzielnie w domu. Na czym dokładnie polega ta metoda i czy każdy może ją zastosować? Przekonasz się w dalszej części tego artykułu.

Odwrócone mycie głowy – na czym polega?

źródło: canva

Odwrócone mycie włosów zdobyło uznanie wśród wielu włosomaniaczek i nie tylko. Polega ono na zmianie kolejności mycia głowy, a mianowicie użycie w pierwszej kolejności odżywki, a następnie szamponu. Według specjalistów stosujących tę metodę pozwala ona na lepsze odżywianie włosa i wchłonięcie się substancji odżywczych w poszczególne pasma.

Metodę tę może zastosować każdy, jednak szczególnie polecana jest osobom, które mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się włosów. Dzięki zmianie kolejności stosowania produktów, pasma odbijają się od nasady, a sebum ze skóry nie przedostaje się na kosmyki. Należy jednak pamiętać, że odwróconego mycia włosów nie powinno się stosować przy każdym myciu. Polecamy stosować ją naprzemiennie z klasyczną pielęgnacją.

Odwrócone mycie głowy – jak wykonać tę metodę samodzielnie?

źródło: canva

Zastosowanie tego zabiegu jest dość proste. Odżywkę nakładamy na mokre pasma i pozostawiamy ją na około 5 do 10 minut by włosy miały chwilę na wpłynięcie produktu. Po upływie tego czasu, odżywkę spłukujemy pod bieżącą wodą, tak aby pewna jej część pozostała wciąż na włosach. Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie szamponu na dłonie, spienienie go i nałożenie na pasma zaczynając od ich nasady. Delikatnie wmasowujemy w skórę głowy, a następnie spłukujemy i suszymy włosy jak zwykle.

OMO

Rozszerzoną wersją Rivers High washing jest metoda OMO. Polega ona na tym, że po spłukaniu szamponu nakładamy kolejną warstwę odżywki, którą po kilku minutach zmywamy. Ten zabieg polecany jest osobom, które mają włosy kręcone bądź osłabione i zniszczone.

Pierwsze efekty tej metody możemy dostrzec już po pierwszym zastosowaniu. Włosy powinny być w o wiele lepszej kondycji, lśniące i miłe w dotyku. Oczywiście im częściej będziemy stosować ten zabieg tym lepsze będą rezultaty.

@beautybypriscila Rever Hair Washing Method For Oily & Thin Hair 💦 #reversehairwash #hairwashingroutine #reversehairwashingmethod #thinhair #morevolume #hairtips #hairtipsandtricks #longhair #oilyhair ♬ Elevator Music – Bohoman
Źródła: uroda.medonet.pl