Kategorie BezsennośćUrodaZdrowie

4 zmiany w Twoim ciele które zachodzą kiedy zamiast nosem oddychasz ustami?

Czy wiedziałeś, że noworodki w ogóle nie mogą oddychać przez usta? Interesujące prawda. Jednak kiedy dziecko przekracza granicę 6 miesięcy odkrywa, że można robić to w inny sposób. Oddychanie przez nos jest zdecydowanie bardziej naturalnym sposobem wymiany powietrza. Co się jednak stanie kiedy zaczniemy w większości oddychać przez usta?

1# Twoja twarz się zmieni

źródło: Instagram/jurskimedycynaestetyczna

Kiedy oddychasz przez usta, twoja szczęka i policzki zwężają się. To z kolei powoduje zmianę kształtu nosa. Widać to szczególnie u dzieci w czasie dorastania. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoja szczęka cofała się zwróć uwagę na to jak oddychasz.

2# Zaczynasz się garbić

źródło: freepik

Gdy oddychasz przez usta, mimowolnie przechylasz głowę do przodu, a ramiona opadają. W rezultacie zaczynasz się garbić co jest sposobem na otwarcie dróg oddechowych.

3# Twoje zęby się skrzywią

krzywe zęby
źródło: canva

Oddychanie przez usta negatywnie wpływa na ustawienie zębów. Widać to szczególnie u osób, które w dzieciństwie wolały w ten właśnie sposób oddychać. Zmienia się ich zgryz a nawet ustawienie języka. Leczenie ortodontyczne może być bardzo kosztowne.

4# Ciężej będzie Ci zasnąć

mężczyzna nie może zasnąć
źródło: canva

Kiedy oddychasz przez usta podczas zasypiania do Twojego organizmu dostaje się więcej dwutlenku węgla. W wyniku tego tkanki są gorzej dotlenione. Ponadto jest większe ryzyko, że w nocy będziesz chrapał i się ślinił. To wszystko składa się na chroniczne zmęczenie, a w późniejszym czasie może dojść do bezdechu sennego.

A czy ty zwracasz uwagę na to jak oddychasz? Nos czy usta?

Źródła: brightside.me