×

Sekretne triki na oczyszczanie skóry, których uczą na profesjonalnych kursach kosmetycznych!

Chcesz pozbyć się wszystkich otwartych porów, które oszpecają Twoją skórę i sprawiają, że wygląda ona niezdrowo? Dziś Ci w tym pomożemy!

Po co nam pory na skórze?

Pory na skórze są otworami, przez które sebum produkowane przez gruczoły łojowe wydostają się na powierzchnię skóry. Ten olej jest niezbędny, aby utrzymać zdrową skórę, tworzy on bowiem ochronną barierę i utrzymuje skórę nawilżoną i gładką.

Ale powiększone pory mogą wyglądać nieładnie. Przyjrzyjmy się więc, co powoduje powiększone pory i co można zrobić, aby ja zminimalizować.

Dlaczego dochodzi do rozszerzenia porów?

Wielkość porów jest na ogół określona przez dziedziczność. Oto kilka innych czynników, które mogą zwiększyć ich rozmiary:

1. Starzenie się

Twoje pory stają się większe w miarę upływu lat, ponieważ naturalne białka, takie jak kolagen, które utrzymują strukturę skóry, rozkładają się, powodując utratę struktury porów.

2. Twój typ skóry

Jeśli masz tłustą skórę, co oznacza, że gruczoły łojowe produkują nadmierne ilości sebum, możesz cierpieć z powodu ich zatkania i powiększenia.

3. Alkohol

Przewlekłe picie alkoholu nie jest złe tylko dla wątroby. Może też powodować powiększenie naczyń krwionośnych i gruczołów łojowych. To z kolei oznacza powiększenie porów, zwłaszcza na podbródku i nosie.

Co można zrobić, aby zminimalizować powiększone pory?

Kilka zdrowych nawyków, które mogą pomóc zadbać o fakturę skóry:

  1. Oczyszczaj skórę delikatnymi produktami, aby usunąć brud, łój i makijaż, które mogą zapchać pory.
  2. Wybieraj produkty do makijażu z rozwagą. Unikaj tłustych produktów, które blokują i powiększają pory. Pamiętaj, aby zawsze usuwać makijaż przed pójściem spać.
  3. Regularnie usuwaj martwy naskórek. Pomaga to w pozbyciu się martwych komórek skóry, które mogłyby zapychać pory.
  4. Używaj naturalnych środków zaradczych, aby zminimalizować pory. Naturalne produkty mogą pomóc poprawić strukturę skóry bez jej nadmiernego obciążania.

Oto 10 naturalnych środków zaradczych, które pomogą pozbyć się otwartych porów z twarzy:

1. Ziemia fulerska

Glinka zwana multani mitti lub ziemią fulerską, jest jedną z najwcześniejszych substancji, które były używane jako maska pielęgnacyjna. Może ona wyciągnąć nadmiar oleju z Twojej skóry i powstrzymać pory przed zatykaniem się. Ale ponieważ glinka może sprawić, że skóra będzie naprawdę sucha, nie zostawiaj maski zbyt długo i koniecznie nawilżaj skórę po jej zastosowaniu.

Glinka pomaga zrównoważyć naturalny poziom pH skóry oraz pozbyć się zapchanych porów. Ma cudowne działanie oczyszczające.

2. Nagietek

Nagietek zawiera taniny, związki, które reagują z białkami zwiększając sprężystość skóry. Stosuj wywar z nagietka, aby zmniejszyć rozmiary porów na Twojej twarzy.

Pomaga on również w leczeniu trądziku, który jest również przyczyną zatykania porów i zwiększonej produkcji sebum.

3. Oczar wirginijski

Wyciąg z oczaru wirginijskiego zawiera garbniki, które pomagają pozbyć się otwartych porów. Środek ten stosuje się miejscowo dla ściągającego efektu.

Jest również naturalnym środkiem, który pomaga zmniejszyć trądzik. Posiada właściwości przeciwzapalne i zmniejsza produkcję sebum.

4. Jogurt

Jogurt zawiera kwas mlekowy, który może usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia zatykające pory. Nałóż jogurt naturalny na twarzy, poczekaj 20 minut, a następnie spłucz. Nie zapomnij o nawilżeniu skóry!

 5. Ocet jabłkowy

Kwasowość w occie jabłkowym może pomóc zmniejszyć pory. Możesz dodać jego kilka kropli do regularnego środka nawilżającego, aby uzyskać młodszy wygląd, zwężone pory i gładką skórę.
Upewnij się, że rozcieńczasz go odpowiednio przed użyciem w jakiejkolwiek formie.

6. Skórka pomarańczowa

Skóra pomarańczowa może mieć działanie ściągające pory. Zawiera też flawonoidy, które hamują wytwarzanie sebum. Wystarczy pocierać skórę świeżą skórką pomarańczową lub umieścić ją w blenderze i nałożyć rozdrobnioną na twarz. Zmyj maseczkę po 5-10 minutach.

7. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona może złuszczać skórę i usuwać jej martwe komórki. Wystarczy dodać jej trochę do wody, aby uzyskać pastę i rozprowadzić ją na twarzy. Upewnij się, że obszar wokół oczu i ust pozostawiasz bez działania maseczki. Pozostaw ją na 2 lub 3 minuty. Należy pamiętać, że soda oczyszczająca może nie być dobrym rozwiązaniem dla wrażliwej skóry.

8. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest pełen alfa-hydroksykwasów, które mogą usunąć martwe komórki skóry. W tym przypadku wymieszaj sok z cytryny z wodą i nałóż na twarz. Możesz również zmieszać sok z cytryny z cukrem, aby stworzyć pastę. Stosując tę mieszankę z pewnością pozbędziesz się otwartych porów!

9. Białko jaja

Białka jajka mają zdolności oczyszczające pory i wyciągające nadmiar łoju. Pomagają również zmniejszyć zatkane pory.

Oddziel żółtko od białka. Dodaj do białka kilka kropli soku z cytryny i nałożyć na twarz. Zostaw maseczkę na około 30 minut przed zmyciem.

10. Pomidor

Pomidory są powszechnie stosowane do dbania o duże pory. Zawierają wysoki poziom likopenu, witamin A i C oraz przeciwutleniaczy, które zapobiegają powstawaniu trądziku i czyszczą zatkane pory.

Wydrąż miąższ dojrzałego pomidora na twarzy, niech działa około trzydziestu minut. Następnie umyj twarz i spójrz na swoją piękną skórę!